Berani do zápasu zasáhli bez absentujícího tria Honejsek, Vopelka, Němec, nově se k nim navíc přidal zkušený bek Ferenc. Poprvé se v letošním ročníku nejvyšší soutěže představil 18letý útočník Lukáš Chludil.

Domácí se už ve čtvrté minutě mohli probojovat do vedení, Okál však svoji šanci nezužitkoval. Jako první tak skóre otevřeli hosté, radost však trvala pouze minutu, soutěžní premiérovou trefou se z přesilové hry prezentoval Mikúš.

Druhá třetina nabídla velmi divoký průběh. Vítkovice už po 39 vteřinách podruhé v zápase šli do vedení, Berani ovšem díky Fořtovi znovu srovnali v početní převaze. Tento scénář se opakoval ještě jednou, třetí přesilovou hru ze třech využil Kubiš. Hosté přesto do kabin odcházeli s náskokem 4:3.

Svěřenci Roberta Svobody v úvodní polovině třetí třetiny ubránili oslabení, krátce poté však popáté v zápase inkasovali. V utkání dostali ještě jednu příležitost v přesilové hře, kterou však nevyužili. V závěru naopak obdrželi šestou branku.

Tipsport extraliga, 4. kolo

PSG Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. T. Mikúš (Trška), 24. Fořt (T. Mikúš, Trška), 31. Kubiš (T. Mikúš, Fořt) – 15. Bernovský (Krejsa, Chlán), 21. Roberts Bukarts (Flick, R. Polák), 25. L. Krenželok (Roberts Bukarts, Marosz), 33. Fridrich (Svačina, Galvinš), 47. L. Krenželok (Roberts Bukarts, Marosz), 57. Roberts Bukarts (Svačina)

Střely na branku: 20:44. Vyloučení: 3:4 Rozhodčí: Šír, Obadal – Pešek, Malý. Diváci: 2 856. Nejlepší hráči: Tomáš Mikúš (Zlín) – Roberts Bukarts (Vítkovice)

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Suhrada, Žižka, Dluhoš, Trška, Gazda, M. Novotný, Hamrlík – Kubiš (A), Fořt (C), T. Mikúš – Šlahař, Fryšara, Okál – Karafiát, P. Sedláček, Köhler (A) – Chludil, Hejcman, Sebera.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Stezka) – Plášil, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, Machů – R. Bondra, Flick, M. Kalus – L. Krenželok (A), Marosz, Roberts Bukarts – Fridrich, Dej, Svačina – Bernovský, Chlán, Krejsa.