„Osobně jsem s nikým nejednal. Dostal jsem ji přes svého agenta. Zatím nemám nic podepsaného,“ vyvrací spekulace a dohodě Turek, jemuž do konce dubna běží kontrakt ve Zlíně.

Pro ambiciózního kouče je to však další výzva, která se jen tak neodmítá. „Byl by to pro mě posun v další kariéře. Ještě nejsem rozhodnutý, musím si vzít čas na rozmyšlenou. Během příštího týdne bych chtěl mít jasno,“ přeje si 40letý lodivod.

Často zůstával na tréninku a věnoval se zlínským nadějím, o hokejovém dění má dokonalý přehled. V dobrém slova smyslu je Turek posedlý hokejem. Jeho odchodem by Zlín ztratil, také samotní hokejisté si jeho přístup a práci pochvalovali.

„Vést tým jako hlavní trenér je velký rozdíl. Nebyla by to pro mě jednoduchá situace,“ přiznal expert na mládežnický hokej.

Vedení zlínského klubu proto nezahálelo a včera předložilo oběma trenérům konkrétní nabídky. „Mám dohromady tři, poslední je ještě z jiného extraligového týmu na pozici asistenta,“ prozradil jen Turek.

Přestože plzeňský rodák trvale bydlí s rodinou ve Vsetíně, nejbližší by šli pravděpodobně s ním kamkoliv. „Budu se rozhodovat sám,“ přiznal trenér Josef Turek.