„Když jsem byl v Kometě, tak jsem mluvil s Peťom Zámorským. Ptal jsem se ho, zda by se ve Zlíně nezkusil zeptat, zda by o mě nebyl zájem. Poté už to dokončil agent,“ popsal příští měsíc 29letý bek podrobnosti o příchodu do Zlína.

Ke svěřencům Roberta Svobody přichází po sezoně, která nedopadla dle jeho představ. „Minulý rok pro mě byl nešťastný, moc mi to nešlo. V lednu jsem skončil ve Vítkovicích a odešel do Komety. Když budu mluvit za sebe, tak netuším, z jakého důvodu jsem tam přicházel. Má pozice byla katastrofální,“ mrzí zkušeného beka.

Trška v extraligovém ročníku 2020/2021 odehrál 34 zápasů. V dresu brněnského rivala nastoupil pouze k devíti z nich. „Netuším, zda restart je to správné slovo. Ale beru to tak, že uplynulá sezona byla špatná. Věřím, že ve Zlíně budou mé výkony jako v předcházejících sezonách. Přišel jsem ukázat, co umím a věřím, že to tady ukážu. Za tuto šanci jsem šťastný,“ zopakoval několikrát během rozhovoru.

Dle Roberta Svobody by Peter Trška měl novému klubu pomoci svoji kreativitou. Velitel zlínské střídačky navíc věří, že Trška může být velkým přínosem. „Určitě je to super. Každý zápas jsem byl zvyklý nastupovat 20 minut. Navíc jsme se bavili, že bych měl hrát při přesilovkách, což si myslím, že je má silná stránka,“ prozrazuje některé ze svých předností.

Peter Trška byl v sobotu přestavený jako jedna ze čtyř posil Beranů. V týmu se mimo jiné potká se zkušeným obráncem Ondřejem Němcem, se kterým se v minulosti potkal v Kometě Brno. „Určitě je to plus. Strávili jsme tam spolu rok. Zrovna ve chvíli, když jsme byli mistři," připomíná extraligový triumf v sezoně 2016/2017. 

Ve Zlíně přitom narazí na další známé jméno - do klubu přišel také o rok mladší útočník Tomáš Mikúš. „Hráli jsme spolu ve Skalici, měli jsme tam několik zápasů. Potkali jsme se i na Slovaně,“ vzpomíná na bratislavské angažmá.

Společně s novými spoluhráči rozhodně nehodlá pomýšlet na spodní příčky, na které jsou Berani už nyní pro příští extraligový ročník pasováni. „Každý chce hrát na prvních místech. Věřím, že budeme hrát tak, abychom mohli být co nejvýše. Do Zlína jsem nepřišel hrát o play-out, nebo záchranu,“ burcuje zkušený borec.

Do kabiny přinese svěží vítr i díky zkušenostem z mezinárodních akcí. Na jaře 2017 si zahrál na seniorském šampionátu v Kolíně nad Rýnem, v reprezentačním dresu má na kontě 25 startů. Poslední dva si připsal v ročníku 2019/2020. „Vzhledem k předešlé sezoně žádnou pozici v národním týmu asi ani nemám. V minulých letech jsem v nějakých zápasech nastupoval.“

Kdo sleduje dorostenecké a juniorské soutěže, tak ten si jméno Petera Tršky pamatuje také ze Vsetína, ve kterém v letech 2007 až 2009 působil v týmu do 18 a 20 let. Na závěr valašského angažmá si rovněž v sedmi utkáních zahrál za seniorské mužstvo. „Do Vsetína jsem přišel v 15 letech. Strávil jsem tam dvě a půl sezony a vzpomínky jsou úplně fajn, peckové. Na moji budoucí kariéru to mělo velký vliv,“ nepochybuje Peter Trška.

Co na adresu Petera Tršky uvedl hlavní trenér Beranů Robert Svoboda:
„Peter je kreativní bek, ofenzivní obránce. Má vazbu na Ondru Němce, neboť se velmi dobře znají z působení v Kometě. Věříme, že naváže na výkony z předminulé sezony, kdy patřil k nejproduktivnějším obráncům extraligy a bude pro tým velkým přínosem. Loňskou sezonu měl složitější, ale to potká v kariéře každého hokejistu."