LITVÍNOV – PSG ZLÍN 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Úvodní tři extraligová kola se hledali. Zůstávali za očekáváním a o góly se staraly jiné formace. Svalila se na ně kritika. „Petru Leškovi se nedaří," připustil v pátek po vítězném zápase s Karlovými Vary asistent trenéra Juraj Jurík.

Včera to byl však právě Petr Leška, který již v 8. minutě naservíroval Balaštíkovi na premiérový gól v sezoně, když dvě vteřiny před koncem přesilovky otevřel střelou z úhlu skóre. „První třetina byla z naší strany povedená. Dostávali jsme se do tlaku a dokázali Litvínov zatlačit. Domácí se dostali zpátky do hry v prostředním dějství," všiml si Jurík.

Přesto ve 34. minutě pak vyhrál buly přímo na hůl Köhlerovi, který parádně svou druhou trefou zajistil klid. „Zlínský styl nám nesedí. V první třetině jsme hráli špatně, soupeř nás dokázal přečíslovat. Pak jsme trochu pozměnili sestavu a dostali se do zápasu. Bohužel na zvrat už to nebylo," litoval trenér Litvínova Vladimír Jeřábek.

Litvínov se jen těžko prosazoval přes soustředěnou obranu Zlína a parádně chytajícího Sedláčka. „Díky němu jsme si výhru pohlídali," pochválil zlínského brankáře Jurík.

Přesto v závěrečné části nejprve Skřítecký střelou od modré rozezvučel levou tyč. Ve 47. minutě však po krásné kombinaci připravil o čisté konto zlínského mága Majdan. To však bylo ze strany Litvínovských vše, jelikož se o nápor připravili vlastní nedisciplinova­ností.

Branky a asistence: 47. Majdan (Lukeš, Hübl) – 8. Balaštík (Linhard, Leška), 34. Köhler (Leška). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 3895. Muž zápasu: Sedláček.

Litvínov: Francouz – Posmyk, Kubát, Stříteský, K. Černý, Kousalík, Jareš, Gula – Majdan, Hübl, Lukeš – J. Černý, Hanzl, Frolík – Kubinčák, Baláž, Trávníček – Martynek, Rapáč, Gerhát – od 35. navíc R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol. PSG Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, od 50. navíc Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Okál, Holík, F. Čech – Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Liberec – Chomutov 2:5 (29. Kica, 42. Kudrna – 1. M. Procházka, 2. Hafenrichter, 28. Rýgl, 42. Lušňák, 54. D. Hruška), Karlovy Vary – Plzeň 5:4 (5. Zaťovič, 8. Pech (Kumstát), 39. Zaťovič, 41. Gřegořek, 53. Zaťovič – 13. Martin Straka, 20. Pletka, 30. Lev, 56. Martin Straka), Pardubice – Č. Budějovice 2:3 (13. Píša, 52. Starý – 9. Šimánek, 26. Suja, 60. Šimánek), Vítkovice – Třinec 1:3 (31. Svačina – 28. Lojek, 30. Klimenta, 60. Růžička), Sparta Praha – Kladno 3:4 (35. Tenkrát (Pacovský, Milam), 39. Foster (Treille Y.), 60. Jánský – 37. Plekanec, 48. Plekanec, 52. Hovorka, 53. Tlustý), Kometa Brno – Slavia Praha 3:1 (13. Dlouhý, 34. Hruška, 59. Holec – 19. Žejdl).

1. Kometa Brno 4 4 0 0 0 14:6 12
2. Třinec 4 3 0 0 1 14:8 9
3. PSG Zlín 4 3 0 0 1 8:7 9
4. Chomutov 4 2 1 0 1 18:14 8
5. Kladno 5 2 0 1 2 12:12 7
6. Plzeň 4 2 0 0 2 14:12 6
7. Vítkovice 4 2 0 0 2 10:9 6
8. Litvínov 4 2 0 0 2 10:10 6