„Pevně věřím, že naše výkony dokážeme společně posunout ještě výše,“ věří Šlahař, který s oběma parťáky Honejskem a Okálem nastřílel dohromady 38 gólů.

„S Tondou se známe od dětských let, jsme dobří kamarádi a v posledních dvou letech hrajeme v jednom útoku. Přátelíme se i mimo hokej, máme teď společné zájmy, a to děti a kočárky. Zároveň jsem rád, že podepsal i Zdeněk,“ pochvaloval si Šlahař, jenž v základní části letošní extraligy nastoupil k 51 zápasům, ve kterých nasbíral celkem 32 kanadských bodů za 11 gólů a 21 asistencí. V předkole play-off s Olomoucí přidal jednu asistenci na gól.

„Podařilo se mně navázat na předchozí úspěšnou sezonu, navíc vydrželo po celý rok zdraví. Škoda jen, že jsem nedal více branek, šancí na to bylo hodně. Z týmového hlediska jsme měli katastrofální začátek sezony a dlouho se nad námi vznášela hrozba boje o záchranu. Obrat k lepšímu přišel po trenérské změně, semkli jsme se a přišla bodová šňůra i pozitivní výsledky. Chvíli jsme mysleli i na vyšší příčky, každopádně předkolo považuji za úspěch. Mrzí nás, jak to nakonec skončilo, ale zdraví všech lidí je nyní jednoznačně na prvním místě,“ poznamenal Šlahař k aktuální situaci a stavu nouze kvůli pandemii koronaviru, jež předčasně ukončila i extraligové play-off.

Navzdory různým spekulacím o odchodu do jiných extraligových klubů, nakonec Šlahař zůstal v mateřském městě. V posledních dnech však už všechno spělo k jeho setrvání na současné adrese.

„Kuba patří k velmi šikovným hráčům, je to výborný bruslař s velmi dobrou koncovkou. Letos je mu skvěle dařilo se spolupráci s Tondou Honejskem a Zdeňkem Okálem. Už loňskou sezonu měl velmi vydařenou. Těší nás, že jsme se dohodli na podmínkách smlouvy, neboť dozrál v kvalitního extraligového hráče. Věříme, že svou výkonnost potvrdí i nadále a podobně jako další odchovanci klubu budou táhnout zlínský tým v nejbližších letech,“ reagoval hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín Robert Svoboda.