„Naskládalo se to, někde se to projevit musí," přiznal Jiří Goiš, který za deset dnů odehrál sedm utkání!

„Během zápasu jsem to nevnímal, ale jak jsem přišel domů, padla na mě únava. Ještě ve středu během utkání v Prostějově jsem z toho byl utahaný. Při zápasech se to ale dalo vydržet," tvrdil Goiš, který celkově během dvaceti dnů naskočil do 12 utkání.

Čtrnáctidenní maraton zahájil Goiš porážkou Zlína 2:4 v Brně, hned o den později s Přerovem uspěl 6:2 ve Frýdku-Místku a v neděli už zase pomáhal Zlínu k výhře 4:1 proti Litvínovu.

A další týden znova.

Nejdřív se Zlínem v pátek vyrazil do Vítkovic (1:2 p), v sobotu pomohl Zubrům k obratu s Litoměřicemi (4:1) a zběsilou jízdu ukončil v neděli výpraskem ve Zlíně proti Mladé Boleslavi (1:5). A mezitím ve středu vyprovodil s Přerovem Ústí nad Labem 6:1.

„Regenerace před zápasem se nedá nahonit. Je důležité se dobře vyspat. Třeba si jít před zápasem lehnout a pak večer po zápase. To bylo asi jediné, co se dalo ovlivnit a ohlídat si to. Na nic jiného nebyl čas. Důležité je se i dobře najíst, po zápase se vyklusat, případně si dát výživové doplňky," vysvětluje svůj recept na regeneraci v nabitém programu.

Ve Zlíně stráví na ledě v průměru necelých dvanáct minut, za Zubry v Přerově hraje však mnohem víc. Člen druhé formace téměř nesleze z ledu. Chodí do přesilovek, pomáhá v oslabeních. Byť v první lize nejsou vedené podrobné statistiky, třeba proti Litoměřicím na ledě byl přes dobrých dvacet minut.

„Ve Zlíně mám jinou roli než v Přerově, kde jsem víc vytěžovaný. Ale když jsem přijel do Zlína, také jsem hrál relativně dost. Za to jsem byl rád," vzkázal Goiš únavě navzdory.

Do toho si musí osvojit jiný herní styl týmu i rychlost soutěže. „Každý tým hraje jinak. Odlišně se najíždí i brání, ale se spoluhráči si k tomu něco před zápasy řekneme," vysvětluje Goiš, který si při pendlování musí brát i bágl s výstrojí.

Má auto, řeknete si. Jenže… „Vybaloval jsem si ji doma v obýváku. Přítelkyně neměla moc radost. Dívali jsme se večer na film a ne moc voňavou výstroj jsme měli dva metry od sebe," usmíval se Goiš.

Naštěstí v nabitém programu neměl náročné cestování. „Bydlím v Otrokovicích, takže v podstatě mám Přerov i Zlín na půl cesty. Naštěstí jsme nehráli nikde daleko. Jezdili jsme jen po Moravě. Minulý týden to bylo horší, když jsme hráli ve Varech," vybavil si Goiš náročnou štreku.

Štumpf: Je to náročné, ale rád se obětuju

Havířov, Zlín – Minulou sobotu ani nejproduktivnější hráč trápícího se prvoligového Havířova Daniel Štumpf nepomohl k bodům v Mostě. Hned po zápase už přes celou republiku mířil na další. V neděli odehrál za Zlín bitvu s Mladou Boleslaví (1:5).

„Samozřejmě, nějakou únavu jsem cítil. Do Zlína jsem dorazil až před třetí ráno. Ale jinak si nestěžuju," usmál se Štumpf, který má v nohou osm zápasů za dvacet dnů a hned tři dvojzápasy s Havířovem ve Zlíně. A pak zase zpátky do Slezska.

„Snažím se chodit brzy spát a dobře trénovat. Ale samozřejmě na takový program se nedá až tak dobře připravit. Je potřeba jít na zápas a odevzdat stoprocentní výkon pro tým," podotkl Štumpf, který letos ve třech zápasech za Zlín nebodoval. Ale vloni se blýskl hattrickem.

Zvyknout si na odlišné herní systémy a požadavky trenérů mu problém nedělá. „Na systémy jsem už celkem zvyklý. Přece jen je to pro mě už druhá sezona, ale je to jiný hokej," poznává Štumpf rozdíl mezi první ligou a nejvyšší soutěží.

„Cestování je sice náročné, ale vždy když mě zavolají do Zlína, tak jsem rád za šanci. Ale nedramatizoval bych to, rád se obětuju," vzkázal do Zlína Štumpf. (dan)

„Ironman" Popelka: Únava se nahromadila

Přerov, Zlín – Je jedním z hokejových ironmanů. Tři zápasy ve třech dnech odehrál už v minulé sezoně. Letos si to hokejový útočník Přerova a odchovanec Zlína Michal Popelka zopakoval. Rodák ze Strání pomohl svému mateřskému klubu minulý pátek k bodu ve Vítkovicích (1:2 v prodl), v sobotu gólem sestřelil Litoměřice (4:1) a v neděli se už zase hlásil kouči Vlachovi na bitvu s Mladou Boleslaví (1:5).

„Únava tam samozřejmě byla, po třech zápasech se to nahromadilo, druhý den byl volný, takže byla i nějaká regenerace a připravovali jsme se na Prostějov," líčil Popelka, který zatím v pěti zápasech v extralize nebodoval a na ledě stráví v průměru víc než 11 minut.

Stejně jako jeho parťák z formace Goiš i on má v Přerově jednu z klíčových rolí, zatímco ve Zlíně naskakuje ve třetí nebo čtvrté formaci. „Ale těžké to není. Trenéři nám řeknou, co máme hrát a my se to snažíme plnit," popisuje Popelka, který v 18 zápasech první ligy nastřílel šest branek a přidal osm asistencí.

V náročném programu regeneraci nemění. „Je to stejné. Neměním to," tvrdí Popelka. (dan)

Pechanec je připravený

Havířov – Odehrál devět zápasů za dvacet dnů. Třikrát během té doby naskočil útočník Havířova Antonín Pechanec do dvou zápasů ve dvou dnech. Na to jsou hokejisté zvyklí.

„Mám celkem natrénováno, takže jsem se cítil dobře. O své tělo se celkem snažím dbát, takže i proto jsem dobře připravený. Ani cestování mi nedělalo problémy," tvrdil Antonín Pechanec, který ve třech zápasech v dresu Zlína zatím nebodoval.

Ve Zlíně však plní roli útočníka ve třetí formaci, zatímco v Havířově patří společně s Danielem Štumpfem k lídrům a nejproduktivnějším hráčům. „Bylo mi sděleno, co je můj úkol. Snažil jsem se plnit, co mi řekl trenér," vysvětloval Pechanec.