„Na tohle v létě trénujete a těšíte se celý rok. Adrenalin tělo připraví natolik, že se to dá zvládnout," vyznával se včera Maruna po náročné osmdesátiminutové úterní šichtě.

I po psychické stránce, kdy jste sedmdesát minut dřeli, abyste prohráli v dovednostní soutěži?

Je asi lepší prohrát vyšším rozdílem než takhle. Ale je důležité, že série je 1:1, to je výsledek. Musíme minimálně jednou vyhrát v Třinci. Když chcete postoupit, musíte vyhrát i venku. Doufám, že se nám to povede.

Je nyní Třinec za stavu 1:1 před zápasy v Třinci favoritem série?

Nemyslím si. Dalo se čekat, že to bude vyrovnané. Nic si navzájem nedáme zadarmo. Škoda že jsme to včera nezvládli. Ale takové je play-off. Nájezdy jsou loterie. My jsme ale už předtím udělali jiné chyby, které nás stály zápas. Doufám, že v Třinci budeme hrát zodpovědně dozadu, proměníme brejky a vyhrajeme.

Hodně se to řeže. Vyplynuly z toho už nějaké záludnosti a neférové zákroky?

Neřekl bych. Oboustranně je to tvrdé. Některé zákroky jsou vyhrocené, jiné méně. Ale to je play-off. Určitě nebudu brečet, že jsem dostal hokejkou do pusy.

To vás baví, co?

Určitě. Je to vrchol sezony. Těšíte se na to celý rok.

Je rozdíl mezi play-off v první lize a nejvyšší soutěži?

To je úplně jiný level. Všechno máte kvalitnější. Když uděláte chybu, většinou je potrestaná gólem. To samé platí i o faulech. Oslabení stojí spoustu sil. Včera jsme to prohráli právě nedovolenými zákroky. I já byl dvakrát venku, takže z toho nemám dobrý pocit. Ale jdeme dál.

Jak se vám hraje v nové třinecké aréně?

Hrál jsem tam jen jednou v životě. Je to klasická moderní hala. Byl tam i špatný led. Ale je to dané i tím, zda tam nebyla nějaká akce. Bude to ale pro oba stejné. Na to se vymlouvat nemůžeme. Ale mám raději staré, kde máte pořádnou akustiku a krásnou atmosféru. Jako třeba ve Zlíně nebo v Olomouci. Pro mě tyhle zimáky mají své kouzlo. Samozřejmě komfort je jinde, ale atmosféra je slabší.

Nebude tohle pro vás výhoda?

Bude asi plno, takže to bude něco jiného, než v sezoně. Uvidíme. Určitě přijedou i lidi ze Zlína a budeme se jim chtít odvděčit slušným výkonem.