První trénink proběhl s míčem na kopačkách v pondělí na fotbalovém hřišti Mladcové za větrného počasí. „Po dlouhém volnu vše proběhlo v pohodovém tempu. Pomalu se rozbíháme, abychom si nic nenatáhli. Začátky jsou vždy těžké, musíme se opět dostat do tempa,“ konstatoval slovenský útočník, jenž očekává náročný program přípravy. „Prakticky je to ale všude stejné. Určitě nás neminou kola, posilovna, atletika a další. Nemám rád sprinty, naopak se těším na tenisové středy,“ prozradil Sivák, jenž přišel na Valašsko ze Žiliny oklikou přes Zvolen.

Právě do týmu slovenského semifinalisty nečekaně putoval koncem ledna dohrát sezonu, třebaže již týden trénoval ve Zlíně. „Tehdy to byl pro mě šok. Vůbec jsem to nečekal,“ přiznal slovenský útočník. Důvodem změny byla neuskutečněná výměna za brankáře Murína, který místo Žiliny nakonec skončil ve stejném týmu jako Sivák.

„Vedení Zvolena chtělo se mnou prodloužit kontrakt, ale poněvadž jsem už od ledna byl domluven se Zlínem na dlouhodobější spolupráci, přičemž upřednostňuji českou extraligu před slovenskou, dal jsem přednost RI Okna,“ vysvětlil svou volbu 26letý hokejista. „Třebaže kádr se od mého posledního pobytu trošku změnil, je zde skvělá parta a zpět jsem se velmi těšil.“

Nyní se tak může Sivák plně soustředit na účinkování ve Zlíně, kde by rád zakotvil na delší dobu. „Bydlení si zde teprve hledám, během týdne bych chtěl mít vše podstatné vyřízené,“ věří Peter Sivák.