Druhou možnost početní výhody v emotivním závěru utkání však Berani už nevyužili a i proto se vrátili domů bez bodů.

Zlín přitom vyslal na Novotného celkem 36 střel, z toho Kubiš hned šest a letní švédská posila Palmberg pět. Karlovarský brankář pochytal únik Honejska z úvodu utkání, Szturcův pokus stejně jako Šlahaře.

Jenže právě při dvojím Palmbergově vyloučení během necelých tří minut druhé třetiny Karlovy Vary otočily kormidlem zápasu. Po nešťastném odrazu od Buchtovy brusle se ve 33. minutě dostal ke kotouči Beránek, který v přesilovce zametl kotouč za Kašíka.

Ten duel ani nedochytal, jelikož se mu rozvázala tkanička brusle a na pár vteřin musel pustit svého náhradníka Hufa, který v brance Zlína strávil sedm vteřin. Poté už sprintoval zpět na střídačku, aby Beranům dopřál pover play.

Ohlasy trenérů


Tomáš Mariška (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): „Zlín k nám přijel v dobré formě, věděli jsme, že je silný a organizovaný. My jsme se v první části prakticky hledali. Jsem rád, že ve druhé třetině jsme se dokázali vrátit do utkání, zlepšili pohyb a začali jsme hrát naši hru. Zatlačili jsme soupeře do defenzivy a vytvořili jsme si šance. Ve třetí třetině bylo utkání hodně vyrovnané, bylo to o jednom gólu a o extrémní bojovnosti. Jsem rád, že jsme vítězný gól dali my. Vynikající výkon předvedl brankář Novotný a obětavě hrál celý tým."

Antonín Stavjaňa (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „Hrálo se první kolo a byla cítit nervozita z obou stran. Začali jsme velmi utěšeně, v první třetině jsme měli více ze hry a hodně tomu napomohl gól z přesilovky. Naopak ve druhé dvacetiminutovce domácí přidali, zatímco my jsme měli dvě vyloučení a dostali jsme se do defenzivy. V závěru jsme neměli ani šance jako spíše dobré pozice ke vstřelení druhé branky, ale nic se z toho neujalo. Naopak domácí za celý zápas jednou ujeli a dali z toho vítězný gól."

ENERGIE KARLOVY VARY - PSG BERANI ZLÍN 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. O. Beránek (Graňák, T. Mikúš), 46. Koblasa (Vondráček) - 18. Nosek (Szturc, Honejsek). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5, navíc Hlava (Karlovy Vary) na 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 3 428. Střely na branku: 24:38. Zblokované střely: 4:10. Hity: 7:13. Vhazování: 40:35.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), Eminger, M. Rohan, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška, O. Beránek – Hlava, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček. Trenéři: Pešout, Mariška, Kněžický.

PSG Berani Zlín: Kašík (60. min Huf) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Ferenc – Köhler, P. Sedláček, Szturc – Kubiš (A), Herman, Šlahař – Honejsek, Palmberg, Okál – Fryšara, Popelka, Š. Kratochvil. Trenéři: Stavjaňa, M. Hamrlík, Hrazdira.