Po remíze 2:2 v základní hrací době se utkání dostalo do prodloužení, kde dostal Berany do kolen Kratěna. „Je to velká škoda. Sparta byla o kousíček lepší, proto vyhrávala. Je to velká škoda, sahali jsme po třech bodech. Jsme rádi za jeden,“ zhluboka vydechl zlínský kapitán.

Berani však mohli prohrát již po základní hrací době. Sparta však ve druhé třetině, kdy si vytvořila drtivý nápor, dokázala skórovat pouze jednou. „Měli jsme spoustu vyloučených, Sparta nás přehrávala ve všech směrech. Ve třetí části jsme zase my byli o něco lepší. Bohužel, nedotáhli jsme nadějně rozehraný zápas do vítězného konce,“ smutní Jaroslav Balaštík.

Přesně po pěti týdnech od osudného direktu vítkovického Stehlíka se Balaštík zapojil do soutěžního zápasu. Na jeho hře byla nekonečná přestávka znát.„Pauza byla dlouhá. Nebylo to ještě úplně optimální. Snažil jsem se hrát úsporně, jelikož tempo bylo rychlé, zvláště pro mě, když jsem dlouho nehrál. Bylo to náročné, cítil jsem nohy, ale s tím jsem počítal,“ tvrdí zlínský vůdce.

Před začátkem střetnutí i v jeho průběhu zlínští fanoušci hromově skandovali jméno zlínského forwarda. „Potěšilo mě to. Podpora dodá do žil energii, navíc když se podaří vstřelit gól, všichni fanoušci stojí za vámi. Chtěl bych jim poděkovat,“ vyznal se Jaroslav Balaštík.

Zbývalo pouhých 27 vteřin a Zlín mohl slavit. Přestože přečkali přesilovku po vyloučení Lešky, krátce po jeho návratu překonal Sedláčka obránce Hanzlík a utkání mířilo do prodloužení. „Už jsme na ledě byli dlouho. Chyběly nám síly. Navíc na led skočil šestý hráč Sparty. Je to škoda, kdybychom jednou vyhodili do středního pásma, trošku si odpočinuli, nebo stačili vystřídat. Sparta nás potrestala,“ pokrčil rameny Balaštík.