Po nepovedeném letním převratu, kdy si zapsaný spolek společně s akcionářem PSG prosadil zachování struktury a složení vedení klubu, došla s blížícím se koncem roku trpělivost nejen 49% podílníkovi městu Zlín, ale také dalším, nově desetiprocentním majitelům Samohýl Holding, Trinity Bank a rovněž PSG Zlín. „Hlavním důvodem připravovaných změn je neuspokojivá ekonomická situace klubu. Vše je ale ve fázi jednání,“ stručně konstatoval a potvrdil chystané plánované změny primátor města Zlína Jiří Korec.

Všechny potřebné věci spojené s výměnou vedení budou sice formálně dotažené za pár týdnů, ovšem již nyní je téměř jasné, že na uvolněné křeslo podle informací Deníku usedne Robert Hamrla, jehož letní příchod do čela zlínského hokeje na poslední chvíli zablokoval zapsaný spolek a lidé okolo jeho šéfa Tomáše Valáška a legendy Petra Čajánka, jenž měl na povel mládež Beranů Zlín.

Tomáš Valášek (předseda spolku HC Berani Zlín), Petr Čajánek (člen představenstva)
Noví spolumajitelé pro Berany! Zmenší se podíl spolku

O chystané změně přitom byli již v minulých dnech informováni zaměstnanci klubu a také zimního stadionu, jehož správa od nového roku se převede do rukou města, vlastníka obou zděných hal.

Za nového šéfa klubu zde přitom byl označen Robert Hamrla. Deník se jej pokoušel oslovit, ale telefonicky nebyl k zastižení.

Více informací a především exkluzivní rozhovor s primátorem města Zlín Jiřím Korcem na téma zlínský hokej a jeho budoucnost, čtěte ve čtvrtek na www.zlinsky.denik.cz