Ševci v pátečním duelu udolali pražskou Spartu 5:4 v prodloužení.

Utkání měli velmi dobře rozehrané. Po první třetině si po trefách Frömela a Lacigy vypracovali pohodové vedení 2:0. Ve čtyřiadvacáté minutě v oslabení Chludil a v sedmadvacáté minutě Jakub Čechmánek domácím zařídili dokonce čtyřbrankový náskok.

Tým z hlavní města ale stačil ještě vyrovnat. Gól na 4:4 vstřelil pětašedesát sekund před koncem základní hrací doby Zembol. Zlín zápas nakonec vyhrál. O skalp zvučného soupeře se postaral na konci třetí minuty prodloužení ze samostatného úniku Frömel. Povedené akci předcházela přesná přihrávka od Talafy.

,,Dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Líp jsme bruslili, Pražany jsme nepouštěli do šancí. Ve třetí části jsme však dělali individuální chyby a nedařila se nám ani rozehrávka. Hosté toho využili a vyrovnali na 4:4. V prodloužení už jsme zase byli útočnějším celkem a zápas jsme nakonec zaslouženě vyhráli. Dva body s třetím mužstvem tabulky jsou sice dobrým počinkem, ale mohli jsme mít i tři,“ mírně po utkání zalitoval zlínský gólman Dominik Šarman.

V sobotním střetnutí Berani porazili Kladno 5:2.

Zlomovým úsekem v duelu s Rytíři byla pasáž na konci první třetiny, kdy v 19. minutě Dědek vyrovnal na 1:1 a dvě sekundy před koncem první části Luža otočil stav na 2:1. Kladno sice ve dvaadvacáté minutě Vimmerem srovnalo skóre na 2:2, ovšem ve zbytku zápasu už se gólově prosazoval pouze domácí celek.

,,V partii se Středočechy jsme se pozvolna rozehrávali. Od druhé třetiny už jsme si ale vývoj utkání pohlídali. Kladno jsme přestříleli. A když si hosté z ojedinělých akcí vypracovali šance, tak jsme se mohli spolehnout na Tobiáše Synka v bráně,“ hodnotil Šarman sobotní duel z pozice náhradního brankáře.

Nyní má zlínské mužstvo krátkou desetidenní přestávku. Další zápas Berani odehrají ve středu 15. prosince od 18 hodin v Pardubicích.

VÝSLEDKY 22. A 23. KOLA:

PSG BERANI ZLÍN – SPARTA PRAHA 5:4 (2:0, 2:1, 0:3, - 1:0) v prodloužení

Branky Zlína: Frömel 2, Laciga, Chludil, Jakub Čechmánek.

PSG BERANI ZLÍN – RYTÍŘI KLADNO 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky Zlína: Dědek, Luža, Tomeček, Heš, Talafa.

Zlín: Šarman, Synek – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Kráčalík, Riedl – Tomeček, Martinec, Dědek, Masař, Lukáš Heš, Frömel, Luža, Chludil, Jakub Čechmánek, Laciga. Trenér: Juraj Jurík.