PSG ZLÍN – ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)

Pouze v civilu na střídačce zůstal útočník Sivák, jehož ve čtvrté formaci nahradil navrátilec z Havlíčova Brodu Ondráček.

Nástup beranů byl bleskový! Už ve druhé minutě se po pravém křídle prohnal obranou hostů Rachůnek a chladnokrevně zakončil. Žlutomodří však své další šance nevyužili a přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu Ptáčka – 1:1. „Z dnešního zápasu jsme měli obavy, jelikož s Budějovicemi to bývá vyrovnaný boj a přetahovaná. Někdy to tak bývá, že brzký gól mužstvo nastartuje, ale dnes se nám toho nepodařilo využít,“ zachmuřil se hlavní kouč PSG Zdeněk Venera.

Také úvod druhé části byl ze strany Zlína raketový a Balaštík po dvaceti vteřinách hry ve dvojnásobné přesilovce načal dokonalou ofenzivní smršť. O čtyři minuty později během 55 vteřin otočili výsledek Mikeska a Květoň – 2:3. Po druhém inkasovaném gólu vystřídal ve zlínské kleci nejistého Sedláčka brankář Duba. „S Rosťou jsme se na sebe podívali a shodli jsme se, že Kubu vystřídáme, protože dostal smolné góly. Když nemá hráč den, je dobré zkusit něco jiného. Nedá se nic dělat,“ řekl k odvolání brankáře Sedláčka Zdeněk Venera.

Berani nerezignovali, hnali se na zteč Kovářovy svatyně a Balán vyrovnal. Divokou třetinu završil ve 34. minutě opět vedoucí trefou Köhler – 4:3. „Budějovice se zmobilizovaly a poté hrály dobře. Jsem rád, že jsme dnes dávali góly, protože v obraně nám to skřípalo,“ poznamenal Venera.

Ve 48. minutě dodal klid na zlínské hokejky v přesilovce svým druhým gólem Köhler. Přestože nevyužili druhou dvojnásobnou přesilovku pět proti třem, závěr zápasu si v pohodě pohlídali a stadionem se mohl ozývat oslavný chorál „Vysoký jalovec“. „Viděli jsme vyrovnané utkání, ve kterém si obě mužstva vytvořila mnoho střeleckých příležitostí. Narozdíl od nás je však soupeř dokázal proměnit,“ zalitoval příčiny čtvrté porážky v řadě budějovický asistent Milan Kupka.

Branky a nahrávky: 2. Rachůnek (T. Sýkora), 21. Balaštík (Leška, Grof), 28. Balán (Grof), 34. Köhler (Leška), 48. Köhler (Linhart, Leška) – 16. Ptáček (Mikeska), 25. Mikeska (Pšurný), 26. Květoň (Kašpařík, Novák). Vyloučení: 4:10. Využití: 2:1. Rozhodčí: Fraňo, Homola – Bejček, Charvát. Diváci: 4310. Muž zápasu: Köhler.

PSG Zlín: Sedláček (25. Duba) – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, Rachůnek – Holík, Balán, F. Čech – Kubiš, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

České Budějovice: Jakub Kovář – Snopek, Šulc, Ptáček, Jank, Kotaška, J. Novák – Šimánek, Mikeska, R. Pšurný – Gulaš, Langhammer, L. Květoň – Martynek, Kašpařík, Podlešák – Kuchejda, Mertl, Pletka – Červený. Trenéři: F. Výborný a Kupka.