,,Závod, v němž se představilo šestapadesát triatlonistů z devíti zemí, předčil všechna moje očekávání,“ byl nadšený z výsledku i pobytu v oáze Taghit malenovický železný muž.

Ten se ovšem na severu Afriky musel přizpůsobit hodně náročným podmínkám. V průběhu závodu ho čekalo plavání ve velmi studené vodě, na kole projížděl mezi dunami, přes 1000 let starou opuštěnou vesnici, skálami i mezi stády velbloudů. Zhruba třetinu maratonu absolvoval v písku pod nejvyšší dunou světa, která leží ve výšce 830 metrů nad mořem.   

,,Plavalo se v jezeře v oáze, kde jsem se po několika mrazivých nocích musel vypořádat s osmistupňovou studenou vodou. Dokonce jsem použil i neoprenovou čepici, ponožky a rukavice. Také začátek cyklistiky byl dost chladný. Na trať jsme vyjížděli při šesti stupních. Proto jsem i na kole použil teplou bundu a rukavice. Postupně ale teplota rostla a maraton už jsem běžel nalehko pod ostrým sluncem,“ přiblížil prostředí Vabroušek.

 Reprezentantovi klubu Titan Trilife Zlín se od startu dařilo.

,,Z vody jsem šel ze třetí pozice a už po třiceti kilometrech jízdy na kole jsem se propracoval na čelo závodu. Ovšem zhruba minutu za mnou jel vítěz říjnového Wintermana David Jílek. V průběhu cyklistiky byl rozdíl mezi námi neustále jednu až dvě minuty,“ prozradil Ironman z Malenovic.

Triatlonista ze Zlínského kraje si však v úvodu závěrečného maratonu vypracoval až tříminutový náskok. ,,Jílek ale zabojoval a okolo patnáctého kilometru se ke mně přiblížil znovu na minutový rozdíl. Jeho ataky jsem pak definitivně odrazil až sedm kilometrů před cílem,“ radoval se z dalšího sportovního triumfu v kariéře Petr Vabroušek.

Běh Tří králů v Otrokovicích
Zápisník Lubomíra Hotaře