BRUMOV-BYLNICE – UHERSKÉ HRADIŠTĚ 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Na rozdíl od prvního duelu se žádné drama nekonalo. Lépe hrající a důraznější domácí získali uklidňující dvougólový náskok již po deseti minutách hry, aby o osudu duelu rozhodli v jeho polovině, kdy již vedli 5:1.

„Ponaučili jsme se z prvního zápasu, kdy jsme museli rozhodnout až v poslední třetině. Nyní to bylo výrazně snazší, dobře jsme napadali, hráli disciplinovaně a hlavně jsme proměňovali šance. Dá se říci, že jsme nyní navázali na výkony ze základní části," pochvaloval si kapitán Valachů Martin Záhorovský (na snímku).

„Nemá cenu natahovat sérii na více zápasů než je nezbytné, a po dvou domácích výhrách chceme uspět i nyní v Hradišti. Nic jiného než postup si nepřipouštíme," směje se kanonýr, který se podílel na úvodních čtyřech sobotních brankách svého týmu. „Jestli mám formu? Vzhledem k tomu že se hokejem už jen bavím, tak jsem spokojen. Využívám především zkušeností, které jsem během své profesionální kariéry nasbíral," doplnil tahoun Valachů.

Poněvadž druhá série má zatím také jen jednoho vítěze, s největší pravděpodobností se ve finále utká Brumov s Uherským Brodem. „Zřejmě to tak dopadne. Každopádně nám je jedno, koho ve finále vyzveme, protože po dvou druhých místech bychom chtěli konečně být nejlepší," slíbil Martin Záhorovský.

Branky a nahrávky: 7. Šudoma (Záhorovský, Antonovič), 10. Antonovič (Záhorovský), 24. Plachtovič (Záhorovský, Antonovič), 31. Záhorovský, 32. Vraník (Šudoma), 56. Ondra (Bednařík, Gromus), 60. Šimek (Šudoma) – 23. Tomešek (Nikl). Rozhodčí: Dobeš – Rezek, Kurtin. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 150.

Brumov: Zubo – Šimek, Šudoma, Vodák, Bednařík, Plachtovič, Záhorovský „C", Antonovič, Holík, Peterka, Vraník, Bajtala, Gromus, Ondra.

DALŠÍ UTKÁNÍ semifinále: Uherské Brod – Uherský Ostroh 6:2 (stav série: 2:0).