Zápas skvělé úrovně měl dramatické rozuzlení. Vsetín v utkání čtyřikrát vedl, Bobři však dokázali pokaždé srovnat. Po prodloužení se rozhodovalo až v neuvěřitelné deváté sérii nájezdů. Klíčové trestné střílení proměnil meziříčský útočník Sochorek.

Kouč Bobrů Roman Sedlák byl po utkání pořádně vynervovaný, ale mimořádně spokojený.

„Byl to fantastický zápas v neuvěřitelné atmosféře. My jsme čtyřikrát prohrávali, takže dva body jsou pro nás skvělé,“ pochvaloval si Roman Sedlák.

Devět sérií nájezdů rozhodl až Dalibor Sochorek.

„Už už se chystal na ten nájezd mladý Varga, ale Sochorek jej zastavil a jel ho sám. Je to zkušený hráč, provedl to dobře. Zahráli jsme dobře jako mančaft. Byl to skvělý a výjimečný zápas, jakých se moc nehraje. Diváci dostali úplně všechno, co si mohli přát,“ konstatoval kouč vítězů.

Ve vsetínském táboře i přes porážku nepanovala skleslá nálada.

„Byl to parádní hokej, nedá se snad ani popsat. Stadion naditý až po strop, byla to neuvěřitelná atmosféra. Zápas rozhodly až nájezdy, tam už je to vždycky hodně o štěstí. My jsme mohli několikrát rozhodnout, když jsme dojížděli jednotlivé série nájezdů, ale bohužel to tam klukům nepadlo,“ zhodnotil derby trenér Vsetína Viktor Hlobil.

VSETÍN – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 2:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Černý (Podešva), 24. Ašer (Štraub, Gajdošík), 42. Hrňa (Černý), 47. Knebl (Mikeš, Zavrtálek) – 28. Šebesta (Dvořák), 36. D. Varga, 46. Martiník (Dědek), 50. Zientek (Martiník), rozhodující nájezd Sochorek. Rozhodčí: Krenželok – Fiala, Mrákava. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:1. Diváci. 4695.