Na desáté místo mají náskok deseti bodů. V úterý budou bojovat o další body, od 18 hodin v Karlových Varech.

„Když se podíváme na tabulku, tak jsme se nikam neposunuli. Díváme se oběma směry, nás zajímá, abychom byli v play off. Bude se rozhodovat až v posledních zápasech," tuší hlavní kouč Rostislav Vlach.

Ten společně se svým asistentem Jurajem Juríkem vymysleli plán, jak se z útlumu a střelecké krize vrátit zpět na vítěznou vlnu. Opět vsadili na osvědčenou defenzivu. „Neměli jsme střeleckou efektivitu, jakou bychom si představovali. Proto jsme se vrátili spíš k defenzivě. Zatím to přináší úspěchy a při vyrovnanosti v tabulce u toho zůstaneme," vysvětluje Vlach ústup z atraktivnějšího k účelnějšímu hernímu stylu.

Berani jednou do lázeňského města prodloužit svou sérii, uspěli pětkrát z posledních šesti zápasů. Ovšem Vary bojují o předkolo a jsou v laufu. Z osmi utkání prohráli jen dvakrát. „Určitě budou těžším soupeřem, než Kladno. Vary mají o poznání lepší mužstvo, i když na začátku to tak nevypadalo. Ale nyní se zvedli a doma hrají velmi dobře. Mají velmi slušného gólmana a Zaťovič dává góly. Jsou zarputilí, koušou a škrábou a bojovností získávají body," vypozoroval úřadující Trenér roku.

Ten nebude moct stále s obráncem Zámorským i útočníkem Čechem. Naopak se po dvouzápasovém disciplinárním trestu vrácí do sestavy Matějíček. S tréninkem začal i dlouhodobě zraněný Oldřich Horák. „Uvidíme, jak se bude cítit. Je to lepší, ale bolest tam ještě je. Tento týden si myslím, že nenastoupí. V dalším teprve uvidíme, jak na tom bude," neodvážil se věštit z křišťálové koule Vlach, který nasadí základní sestavu totožnou z posledního duelu proti Třinci.