Optimismus a víra tedy nechybí, byť úřadující mistři stojí krok od vyřazení. Zlínu k semifinále chybí dvě vítězství. Navzdory důležitému zápasu trenéři převratné změny nechystají. „Ani speciální motivace není potřeba. Každý ví, o co se hraje. Spíš se musíme zaměřit na detaily," ví kouč Zlína Rostislav Vlach, jemuž se až na první třetinu výkon týmu ve čtvrtečním pátém zápase nelíbil.

Ostatně ani samotným hráčům. „Byl to od nás jako zápas v základní části," nechápal hned po čtvrtečním zápase třeba forvard Petr Holík.

„Hráli jsme jen na půl plynu," lamentoval po třetí bitvě zase brankář Tomáš Štůrala a v podobném duchu mluvili i další hráči.

Také se ptáte, jak je to možné?

Zřejmě se nyní potvrzují obavy, které byly už před samotnou sérií. Tým se psychicky vyčerpal ve stíhací jízdě v základní části. V klíčových pasážích pak ze sebe nedokáže dostat nic navíc. „Jen první třetina měla od nás nasazení play-off. Ve dvou zbývajících už to bylo horší," všiml si i kouč Rostislav Vlach.

Jenže něco jim vyčítejte, když ještě v lednu o play-off maximálně snili. „Určitě nás základní část stála dost sil. Je to vyčerpávající, náročné fyzicky i psychicky. Kometa navíc hodně bruslí a dohrává souboje a je možné, že sil už moc není. Ale pokud se zápas podaří, síla se vždycky najde, hraje se uvolněněji," myslí si Vlach.

Naopak dvě předchozí účasti ve finále na výkonnosti ani motivaci týmu nemohou mít vliv. „Pokud nemají co týmu dát, nemají tady ani co dělat. Že jsme před rokem získali titul? To přece neznamená, že nemůžeme získat druhý, třetí nebo čtvrtý. Každý rok je motivace vyhrávat a třeba i desetkrát, pokud se to podaří," nechápe Vlach spekulace o chybějící motivaci v play-
-off.

Příliš mu nevoní ani hlasy o tom, že už nemohou ani nic ztratit. „Pořád můžeme co ztratit. Chceme vyhrát a nepřemýšlíme, co bude dál. Musíme se soustředit na nejbližší zápas. Buď vyjde a budeme hrát dál, nebo ne a sezona skončí. Kluci se s tlakem dokážou vyrovnat. Ten je pořád stejný," tvrdí Vlach, který nově složené formace včera na tréninku nechal pohromadě. „Uvidíme ráno," usmál se.

Vydrží mu úsměv i dnes večer při pohledu na padající Kometu?