„Když už čtyři minuty před koncem vedete, měli bychom zvládnout uhrát zápas za tři body. Ale i dva jsou dobré," uznal asistent zlínského trenéra Juraj Jurík,

„Zlín ukázal efektivitu v přesilovkách a díky nim získal dva body," připomněl hostující hlavní trenér Václav Sýkora, že ševci využili obě své přesilovky.

Nejprve v 56. minutě po totálním rozkladu hradecké čtyřky vůbec v první přesilovce v zápase dopravil do branky po nádherné kombinaci a chladnokrevném zakončení Holík – 2:1. A pak přišla Kotvanova rána v prodloužení. To byla využitá přesilovka číslo dvě. Stačilo to.

Kotvan totiž reagoval na bleskovou odpověď hostů, kteří po 19 vteřinách důrazným lotyšským útočníkem Džerinšem vyrovnali na 2:2. „Byl to čtvrtý zápas v krátké době, byla znát částečná únava, Kluci to odbojovali, za dva body byli rádi. Bylo to upracované. Výhra je vydřená i s ohledem na sestavu," připomněl Jurík, že se musel obejít bez pěti útočníků Veselého, Ondráčka, Šťastného, Okála a juniora Gaga. Sestavu trenéři stáhli na tři kompletní formace, kde tentokrát vypomohl Štumpf z Havířova.

Hradec už vedl od 5. minuty trefou Nedvídka z dorážky. Vyrovnání přišlo až po trvalejším tlaku ve 28. minutě. To na sebe vzal zodpovědnost Bukarts, prodral se od mantinelu mezi dvěma hráči do středu kluziště a nekompromisně střelou odrazem od horní tyče vyrovnal. „Ze zápasu máme bod, ale je to málo. Optickou převahu jsme nedokázali vyjádřit brankami. Měli jsme na to dost šancí, ale někdy jsme ani nevystřelili. Zklamali jsme v zakončení," litoval Sýkora. (dan)

PSG Zlín – Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Bukarts (Chytil), 56. P. Holík (Bukarts, Kotvan), 62. Kotvan (P. Holík) – 5. Nedvídek (Pavlas, Potulny), 56. Džerinš (Štajnoch, Jarůšek). Rozhodčí: Šír, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 4099.

Sestavy:

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka – Bukarts, P. Holík, Říčka – Honejsek, Roman Vlach, Chytil – Štumpf, Podešva, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Newton, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Čáp – Jarůšek, Džerinš, Šimánek – Bednář, Potulny, Köhler – T. Knotek, Dragoun, Nedvídek – J. Veselý, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.