„Výše uvedená jména jsou pouze spekulace,“ odmítl konkrétněji komentovat možné kandidáty na posílení kádru generální manažer hokejistů PSG Zlín Miroslav Michalovský. „Každopádně posila na centru by se nám hodila. Musel by to ale být hráč, který by po všech stránkách do týmu pasoval.“

Vedení hokejových Beranů potvrdilo, že v minulých dnech mělo v hledáčku okolo osmi hráčů. „Většinou se jedná o tuzemské hokejisty, ovšem byli mezi nimi i Slováci. Často se nám sami hráči prostřednictvím svým agentů nabízejí. Poněvadž tabulkově jsme tam, kde před sezonou ani nikdo nedoufal, nemáme důvod v otázce případných posil panikařit,“ potvrdil manažer.

Jaké dovednosti by měla splňovat nová tvář Beranů, naznačil sám trenér Zdeněk Venera, když ukázal na zlínského odchovance zářícího v Rusku Petra Čajánka. „Já osobně moc nadějně příchod nového hokejisty nevidím. Musel by se do konce ledna najít hráč, který by po všech stránkách – nejen výkonnostní, ale i povahové – musel zapadnout do současného úspěšného kádru. Poněvadž nyní tým šlape, nechceme necitlivým zásahem udělat více škody než užitku. Vše řešíme velice rozvážně,“ konstatoval Michalovský.

Někteří v minulosti ve Zlíně podceňovaní hráči si současné příležitosti hrát extraligu váží. „Dlouhou dobu se prali o tuto šanci a nyní podávají překvapivě dobré výkony. Zářným příkladem je Filip Čech, který se nebojí skočit do střely soupeře i za cenu krvavého zranění. Kluci si nyní zaslouží důvěru, proto se do posilování bezhlavě neženeme.“

Téma doplnění kádru o kvalitního hokejistu je v prostorách vedení klubu na denním pořádku. „S trenérem to opravdu pravidelně probíráme, rovněž jsme ve stálém kontaktu s potenciálními posilami. Se Zdeňkem Venerou jsme zajedno – nechceme nic uspěchat, abychom toho pak zpětně nelitovali. Hráčů máme relativně dost – kromě juniora Finstrleho čeká na příležitost Mokrejš ve Vsetíně,“ poukázal Miroslav Michalovský.