„Bylo to předmětem několika debat. Myslíme si, že je to ještě předčasné. Je potřeba jim poděkovat. To v každém případě. Ale chceme s tím počkat, protože se může udát spousta věcí. Nechceme předbíhat událostem," vysvětluje generální manažer PSG Zlín Karel Adamík.

Jenže zlínští fanoušci už vytvořili na sociální síti Facebook událost „Chceme, aby Čajdův a Leškův dres visel u stropu stadionu". S datem 13. září 2015, kdy se odehraje úvodní domácí zápas sezony s pražskou Spartou. Jenže vedení klubu nic nechce uspěchat. „Zatím o tom neuvažujeme. Máme spoustu důvodů, které bych nerad nyní rozebíral," omluvil se Adamík.

Třeba právě fakt, že ještě dřív než Čajánek s Leškou ukončil kariéru Martin Hamrlík, jenž si svými výkony a službami pro klub své místo u stropu haly prakticky předplatil. „To je jeden z důvodů, proč nechceme nic uspěchat. Musí to mít nějakou souslednost. Je potřeba být k hráčům spravedliví. A udělat to v nějakém pořadí a odstupu," stojí si za svým Adamík.

Zatím prý s vedením nehovořili ani o další spolupráci v klubu. „Musíme jim dát čas, aby se rozkoukali, co chtějí a nechtějí dělat. Dveře do klubu ale mají vždy otevřené. Pokud se shodneme na tom, co by měli dělat. A když se jejich a naše představy někde protnou, bude to ku prospěchu," ví Adamík.

Ostatně poslední ze jmenovaných, Jaroslav Balaštík, který se v uplynulé sezoně nerozešel s klubem v nejlepším, stále oficiálně kariéru neukončil. Byť se konec trojnásobného nejlepšího střelce bere za hotovou věc, ani v klubu o ničem nevědí. „Je tabulkově naším hráčem, ale nemáme zprávy. Nikdo se nám neozval," tvrdí člen vedení PSG.

Slavnosti a rozlučky vedení nechává na dobu neurčitou. Nyní s trenéry řeší, jak nejlépe zalepit díry, které po odchodu Lešky s Čajánkem zůstaly. „To se teprve uvidí. Jde o hráče, kteří nejdou nahradit. To tak prostě je. Je to ale hokejový život, jako ve všech jiných oborech a týmech na celém světě. Musíme si počkat. Nyní je začátek fáze, kdy se rozhoduje, jakým směrem dál půjdeme," podotkl šéf klubu.