„Už máme po poradě s trenérem Vlachem. Debata se týkala změn v kádru, nikoliv v realizačním týmu. Všechno si necháme projít hlavou. Nechceme nic uspěchat," hlásí jednatel PSG Zlín Patrik Kamas s tím, že trenér Vlach má dál důvěru.

Variant, jak dát týmu potřebný impulz, je víc. Nejjednodušším řešením, které by zvolila většina sportovních klubů, by bylo právě odvolat trenéra Vlacha. „Zlín není klub, který by jednal zbrkle," myslí si i šéfkomentátor České televize a hokejový expert Robert Záruba.

Jenže dobrovolně se zbavovat trenéra, který dva roky po sobě dovedl tým do finále extraligy, vloni slavil titul a dvakrát byl vyhlášen Trenérem roku, by navíc nemuselo mít okamžitý účinek. Možností jsou i hráčské trejdy, ovšem trh je velmi omezený. A Zlín není v posledních letech klubem, který by bral prvního hráče, který se zrovna namane. I proto byl v posledních dvou letech se svým konsolidovaným a sehraným kádrem tolik úspěšný. „Je více variant, které zvažujeme. Ale zatím nechci být konkrétní. Uvidíme v dalších dnech, co se bude dít," zůstal tajemný Kamas, který rozhodně není zastáncem radikálních řešení.

Zlín sice bude hrát v náhradním termínu ještě předčasně ukončený zápas s Kometou Brno kvůli mlze. To však nemění nic na tom, že vedení by mělo současnou situaci co nejdříve řešit. A už se na tom intenzivně pracuje.