Dle hlasování o pozici generálního manažera však PSG se spolkem tolik vstřícné nebylo – někdejší brankář a majitel reklamní agentury Robert Hamrla neprošel. „PSG a spolek tak učinili i s vědomím, že město, které ze všech společníků poskytuje největší finanční zabezpečení, vůči hokejovému klubu zváží další kroky,“ říká Korec.

„Je klidně možné, že na požadavky hokejového klubu budeme reagovat odlišně – ať už se to týká různých finančních injekcí, překlenovacích věcí nebo půjček. Uvidíme, jak se na to bude dívat rada města.“

Odchovanec zlínského hokeje, trenér a funkcionář Robert Hamrla.
Rada města již vybrala šéfa zlínského hokeje. Podle Deníku by jím měl být Hamrla

Město Zlín v současné době podporuje Berany 16 miliony korun ročně. Není vůbec nereálné, že finanční podpora se radikálně omezí – třeba na poloviční částku. „V této chvíli je možné opravdu všechno, nic nevylučuji,“ nechává otevřené všechny možnosti Jiří Korec. „Zároveň není v zájmu nikoho, abychom poškodili rodiče a děti,“ zdůrazňuje jedním dechem.

Úterní dopolední hlasování primátora města Zlín zklamalo. „Na rovinu říkám, že jsem naštvaný. Ani ne tím, jak to dopadlo, ale jakým způsobem! Roky jsem tady prosazoval různé věci – aby byla nová rolba, kostka nad ledem. V posledních měsících jsem navíc domlouval a přemlouval radu, aby nebyla snížena naše podpora. Jak ale tak vidím, tak má nedávná i historická aktivita padá vniveč,“ mrzí Korce.

Primátor Zlína zároveň žehrá nad tím, že na vše nejvíce doplácí hokejový klub. „Město jasně deklaruje, že chce změnu. Jako spoluvlastníci bychom si měli sednout a řešit, co a jak, tři měsíce jsme si místo toho poškozovali mezilidské vztahy,“ posteskne si Korec.

Robert Hamrla: "Úpadek našeho hokeje osobně vidím od roku 2014, hned po titulu, kdy se v klubu personálně bojovalo a málo pracovalo. Jak na partnerech, tak i na kádru."
Změnil názor. Hamrla je zpět ve hře o pozici generálního manažera Beranů

Na současnou situaci kromě samotných Beranů doplácí i fanoušci, kteří jsou mírně řečeno znepokojeni. „Upřímně se jim nedivím, ze všeho jsem už taky znechucen,“ přiznává Jiří Korec.

Bezvládí tak ve zlínském hokejovém klubu i nadále pokračuje. Na konci června jen s tím rozdílem, že kromě absence generálního manažera ubyl i další jednatel.

Dočkají se fanoušci změn do začátku nové sezony?

Vyjádření Roberta Hamrly:
„Dozvěděl jsem o tom SMS zprávou od pana Korce. Musím uznat, že je to pro mě překvapení, nečekal jsem to. Navíc jsme měli ústní i písemnou dohodu. Tento krok povede k další destabilizaci klubu. S nikým z PSG ani ze spolku jsem od valné hromady nemluvil.“