„Lehne si na hotelu a uvidíme, jak se bude cítit. Bude záležet na momentální situaci. Budeme se rozhodovat až před zápasem,“ prohlašuje hlavní kouč PSG Zlín Zdeněk Venera.

Zhatit plány zlínských trenérů by mohlo prakticky cokoliv. Letadlo může mít zpoždění. Často se také stává, že se v odbavovací hale zatoulá výstroj. Po náročné cestě může být unavený a nevyspaný. „Předpokládáme, že se bude těšit. Přesto pro jistotu máme připraveny celkem tři verze,“ naznačuje zlínský sportovní manažer a trenér v jedné osobě.

To znamená, že Sedláček může zůstat na střídačce a krýt záda Štůralovi. Nebo se v zápisu o utkání neobjeví vůbec. V tom případě by pod dekou seděl vsetínský náhradní brankář Lukáš Plšek.

„Ale tlačit na něj nebudeme. Mluvil jsem s ním naposledy včera a zapomněl jsem se zeptat, kdy byl naposledy na ledě. V posledním zápase se Slovenskem ani nechytal,“ poukazuje lodivod Venera.

Svěřenci trenéra Šindela v Kanadě neoslnili. Přestože zlínský talentovaný brankář nezklamal, naopak své mužstvo podržel. V kritických chvílích však ani on české mladíky nespasil. V prvním duelu se Švédskem (1:10) odjel nakvašeně střídat po čtvrté brance v průběhu první třetiny.

„Se Švédy inkasoval rychlé góly, ale nikdo nemůže říct, že Kuba za ně nese nějakou odpovědnost. Soupeři před ním byli úplně sami. Velmi těžko se to chytá,“ brání svého svěřence. Následoval nešťastný duel s Finskem (3:4) a rozhodující střetnutí s Ruskem (2:5), kde se však mladíci statečně drželi. „Rozhodující byl gól na 3:2, kdy na něj jeli dva Rusové úplně sami. Nemá vinu na tom, že prohrávali,“ hodnotí Venera vystoupení svého klenotu na reprezentační úrovni.

I jeho však bude zajímat, v jaké formě a psychické pohodě se vrátí. „Pro nás by bylo dobré, kdyby se neúspěch projevil pozitivně na jeho motivaci. O to víc bude chtít dokázat něco s mužstvem,“ doufá zlínský stratég.

Aktuálně nejlepšího brankáře extraligy podle procentuální úspěšnosti nedokázal zlínský náhradník Tomáš Štůrala plnohodnotně nahradit.

„Sedlo (Jakub Sedláček pozn. aut.) je naší dlouhodobou oporou. Štůry (Tomáš Štůrala pozn. aut.) byl ve složité pozici. Proto jeho výkony nemůžeme shazovat,“ tvrdí Venera.