„Úvodní kolo extraligy je oproti předchozím ročníkům posunuté o týden později, takže jsme nezačali tradičně v pondělí, ale až ve středu. Dnes je jedna fáze, zítra dvě, v pátek jedna a od pondělí už pojedeme normálně. V první polovině budeme nabírat klasicky fyzičku, pak budou přibývat zápasy,“ shrnul krátce plán přípravy zlínský kouč Zdeněk Venera.

Po dobu rekonstrukce osvětlení na hlavním stadionu Luďka Čajky budou jeho svěřenci využívat sousední PSG Arénu. „Byl jsem příjemně překvapený, že kvalita ledu byla dobrá, bez kaluží vody,“ pochvaloval si Venera.

Mužstvo rozdělil na dvě poloviny. V každé byly tři pětky a každá skupinka strávila na kluzišti PSG Arény zhruba hodinu. Jednotlivé formace byly navíc odlišeny barevnými dresy, elitní komando Hamrlík, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler ve žlutém si nazulo brusle mezi prvními. Třetí pětky tvořili převážně junioři.

Na ledě se prohánělo celkem 33 hráčů včetně jediné letní posily, útočníka Tomáše Sýkory z Mladé Boleslavi a je jasné, že kádr čeká zeštíhlení. „Trojice brankářů Štůrala, Kašík, Sedláček je daná a máme osm stabilních beků z loňska. V útoku je větší přetlak než v obraně, pod smlouvou je patnáct forvardů včetně juniora Holíka. Tomáš Rachůněk a Zdeněk Okál s námi trénují s tím, že nemají zatím smlouvu a do kádru se chtějí dostat,“ uvedl Venera, který hodlá soupisku zkompletovat přibližně dva týdny před startem extraligy.

Klub dříve naznačil, že by stál o tvrdého bijce ze zámoří, prozatím však od jeho angažmá ustoupil. „Kanadského beka neřešíme. Pokud jde o nabídky ze zámoří, tak nejsme v tak špatné situaci, abychom do toho museli jít,“ vyložil Venera, který hodlá dát v nejbližších letech v obranných řadách daleko více příležitostí vlastním odchovancům.

„Momentálně nemá cenu na sílu nikoho přivádět, protože v juniorech je hodně šikovných beků a pak by neměli šanci, což by byla škoda. Kdyby to byla kvalita typu Karla Rachůnka, není co řešit. A pokud se podíváme na kádr, tak jenom Hamrlík, Bořuta, Lučka jsou Zlíňáci a ostatní zadáci museli přijít,“ doplnil kouč Beranů.

První přípravné střetnutí sehraje jeho družina ve čtvrtek 29. července v Havlíčkově Brodě s ruským Spartakem Moskva vedeným Milošem Říhou a v bráně s Dominikem Haškem. „Čekám svižný hokej, i když ovlivněný brzkým termínem a krátkou dobou na ledě. Určitě si zadýcháme,“ těší se zlínský kapitán Jaroslav Balaštík na konfrontaci s účastníkem KHL.

Celkem sehrají Berani 14 přípravných zápasů a svým fanouškům se představí poprvé v úterý 10. srpna v 18 hodin, kdy v rámci Tipsport Hockey Cupu hostí na hlavní ploše prvoligovou Olomouc.