„Potěšilo mě to hrozně moc. Znamená to pro mě asi dosavadní největší úspěch v kariéře," zářil Sedláček, který byl zrovna na cestě do dějiště šampionátu.

Český reprezentant žil až do čtvrtka v napětí, protože kouč Přerost teprve krátce před odletem konečný výběr zúžil o čtyři jména. „Určitě jsem si připouštěl, že bych nemusel jet, protože tu jsou fakt výborní hráči a do posledního dne nebylo jisté, kdo pojede," vysvětloval Sedláček, který v seniorské extralize odehrál celkem 21 zápasů (v průměru sedm minut na zápas) a připsal si jednu asistenci.

Ač česká soupiska zrovna neoplývá nejzářivějšími jmény a medaili naposledy vybojovala před osmi lety v roce 2005, Sedláček se nevzdává nadějí na úspěch. „Myslím, že cíle máme co nejvyšší a věříme, že odvezeme nějakou medaili. Zároveň doufám, že mi mistrovství nějak pomůže v mé výkonnosti," věří talentovaný útočník. ⋌(dan)

Hokejoví odchovanci Zlína, kteří se za posledních šest let zúčastnili mistrovství světa: 2014: P. Sedláček. 2013: Urbanec. 2012: Kašík (Olomouc), Zámorský, Holík, 2011: Horák, Řezníček, Šenkeřík (H. Brod), Honejsek (Moose Jaw Warriors), T. Rachůnek (Znojmo), Holík, 2010: Sedláček, Jordán (Plymouth Whalers), 2009: Z. Okál, Jordán, 2008: Bořuta, Jordán (Plymouth Whalers), Ondráček.