Kromě zlínského vůdce totiž ve výpravě do Berlína na zápas Ligy mistrů scházel ještě obránce Radim Tesařík, útočník Filip Čech a mladý David Šťastný. Společně s nimi si přidával i obránce Caroliny Hurricanes Michal Jordán.

„Někteří hráči ještě doléčují zranění a oznámili mi, že ještě nejsou stoprocentně připravení. Je to lepší, než kdyby se jim zranění zhoršilo. Pro nás je prioritou extraliga," dal kouč zlínských hokejistů Rostislav Vlach jasně najevo, že i v zápasech Ligy mistrů bude zkoušet a testovat.

Budou to ovšem ostřejší zkoušky než „přáteláky" se slovenskými mančafty. „Kluci budou víc motivovaní," tuší Vlach.

„Čekají nás kvalitní zápasy. Pro mnohé hráče to bude zároveň velmi dobrá zkušenost. Všechno jsou to silné týmy, bude se hrát v nasazení, budou silní na puku a v obou týmech mají šikovné a zkušené útočníky do koncovky," vypozoroval zlínský stratég, který ještě na včerejším rozbruslení piloval přesilovky a oslabení. Trénink nedokončil z nespecifikovaných důvodů útočník Kubiš, ovšem s týmem nakonec odcestoval.

Zatímco Balaštík s Leškou si ještě před cestou odskočili na oběd, Ondřej Veselý nechal v čerstvém sněhu a ledu chladit několik lahví piv značky Plzeň. Zdeněk Okál, který je již připraven po operaci ramene, pak zbytek beden odnosil do autobusu. „V posledních dvou zápasech nebylo vidět, že by měl nějaké problémy. Do soubojů chodil normálně. Věříme, že to bude dobré," poznamenal Vlach.

Kovových beden s masérskými proprietami se pak chopili mladí hráči. Mezi nimi byli i bažanti Kovařík s Popelkou, kteří rovněž usedli do autobusu a vydali se směr Berlín. Možná i proto, že kouč Vlach by rád rozložil síly na co nejvyšší počet hráčů. Už po losu Champios League totiž dával společně s vedením najevo, že Liga mistrů je pro klub spíš přítěží. „Nebrali jsme to ale jako nutné zlo. Jednalo se nám o nepoměr nákladů a výdajů. Ani kádr nemáme pro náročný program dostatečně široký," zopakoval své argumenty.

Jako generálku na nadcházející sezonu však dnešní zápas ještě nevnímá. „Tou by měly být zápasy se Švýcary, což jsou utkání týden před startem extraligy," plánoval kouč úřadujících šampionů, který do dnešní bitvy nasadí do branky Horčičku. V neděli ve Zlíně proti Djurgaardenu pak dostane příležitost Libor Kašík.

Klub zaregistroval zvýšený zájem veřejnosti o domácí zápas se Švédy. „Je dost velký, takový jsme ani nečekali. Ale je lepší, když se hraje před plnějším hledištěm. Až tři tisícovky diváků by snad přijít mohly," věří Vlach.

Djurgaardenu se říká „švédská Sparta", přestože se do nejvyšší soutěže vrátil po třech letech. Největší hvězdou je Mikael Samuelsson, v létě klub navíc posílil i brankář Mikael Tellqist. „Mají tam dost kvalitních hráčů. Podle jmen třeba nejsou tolik známí, ale švédská liga má vysokou úroveň a i když jsou nováčkem, mají kvalitu," myslí si Rostislav Vlach.