„Poslední kapkou byl útok na autobus zlínských hráčů po návratu ze včerejšího utkání skupinou 40 osob, kteří si autobus spletli s fanouškovským," vysvětlil Zlín v oficiálním prohlášení.

„Vyhrocenost derby byla řešena v rámci Bezpečnostní rady Zlínského kraje a opakovaně také pohovory zástupců jednotlivých klubů s orgány Policie ČR. Na základě všech těchto jednání bylo rozhodnuto, že pro fanouškovskou skupinu Vsetína nebude vyhrazen sektor hostů a nebudou jim prodány vstupenky na pondělní utkání," informovali Berani v neděli odpoledne.

Fanoušci zlínských Beranů.
Navštívili jsme: Třetí vyprodané finále, poprvé ve Zlíně. Najdete se?

Výjimka se tak bude vztahovat pouze na nejbližší okruh vsetínských hokejistů. „Několik desítek vstupenek obdrží kabina týmu hostů pro své rodinné příslušníky," přiblížil dále klub z Baťova města.

Zlínští hokejisté po sobotním finále vedou nad Vsetínem 3:2. Pondělní sváteční zápas začíná na Zimním stadionu Luďka Čajky v 17:30. Vstupenky na zápas jsou v předprodeji od dnešních 10 hodin.

Vyjádření VHK ROBE Vsetín: „Rozhodnutím klubu PSG Berani Zlín na tento zápas nebudou v prodeji vstupenky do sektoru hostů. Otevření sektoru hostů pro případné sedmé utkání, které by se uskutečnilo ve středu 12. dubna na Lapači, bude VHK ROBE Vsetín konzultovat s Policií ČR a všemi zainteresovanými složkami. Pondělní duel promítají na plátně vybrané vsetínské podniky - Restaurace Na Nové, U Lva nebo Náhon."