„Koncem týdne mám jít sundat límec, a jestli bude vše v pohodě, tak bych mohl začít trénovat," snažil se být včera optimistický 17letý Chytil, jenž má nařízený klidový režim.

I proto od pátku se na zimním stadionu neukázal.

„Rozhodnou doktoři, kdy jej uschopní. Byl to škaredý zákrok. Ale děje se to všude. V Americe zase srazili Laineho, ale v jeho případě to faul nebyl. Na Filipa to byla prasárna na hlavu," srovnal včera kouč Zlína Martin Hamrlík nebezpečné zákroky, ve kterých jde o zdraví hráčů.

Co se vlastně stálo? Ve 28. minutě pátečního zápasu na severu Čech za stavu 0:2 v neprospěch Zlína přijímal Chytil přihrávku a sledoval dráhu kotouče za sebou, když vtom si na něj zepředu počíhal metrákový pořízek Pirátů a zlínského forvarda poslal k ledu.

Zůstal ležet. Okamžitě se mstou přispěchal Zdeněk Okál, který Dlapovi uštědřil pár ran. Chytila až po chvíli otřeseného odvlekli spoluhráči Žižka s Bukartsem na střídačku a poté do kabiny.

„Zpracovával jsem kotouč a pak už si jen pamatuji, jak mne odváželi na střídačku. Až doma jsem se díval na opakované záběry," podotkl Chytil, kterému se Dlapa už na ledě zřejmě omlouval.

Zdroj: Youtube

„Z opakovaných záběrů jsem viděl, že u mě klečí, ale nepamatuji si na to," tvrdí Chytil, podle něhož se střetu dalo zabránit.

„Určitě ano. Ale on to taky mohl vyřešit líp," myslí si odchovanec kroměřížského hokeje a reprezentant do 18 let.

„Náraz vedl ve vysoké nájezdové rychlosti, a ačkoli si musel být vědom možných následků, neučinil nic, aby důsledky zásahu minimalizoval. Naopak, před střetem se napřímil, takže došlo k přímému zásahu do oblasti hlavy a krku," popisoval předseda disciplinární komise Karel Holý inkriminovaný okamžik.

Chytil od začátku sezony již ve svých 17 letech nastupuje v extralize pravidelně, v odehraných 26 zápasech si dosud připsal dvě branky a tři asistence.

„Něco takového se mi stalo poprvé. Svůj styl hry měnit nebudu, ale určitě si budu dávat více pozor na takové situace," vzkázal Chytil, o něhož měla starosti nejen rodina, ale i přátelé a spoluhráči. „Rodičům to určitě příjemné nebylo. Mnoho kamarádů mi psalo a zajímali se, jak na tom jsem," poděkoval Chytil za podporu.

„Přeju mu, ať se brzy uzdraví, protože je šikovný kluk," přidal se i spoluhráč z juniorky i áčka Daniel Gazda, jenž byl v době zákroku zrovna na ledě spolu s Chytilem.

„Na ten střet nezapomenu. Bylo to ošklivá srážka. Takové zákroky do hokeje nepatří. Seděl jsem vedle něj v Chomutově v kabině, ptal jsem se ho, jak na tom je. Byl otřesený, zákrok si nepamatoval," popisoval Gazda Chytilův stav bezprostředně po srážce.