„Poněvadž Michal Důras má do konce měsíce smlouvu v Mladé Boleslavi, začne s námi trénovat až v příštích květnových dnech,“ vysvětlil absenci poslední posily trenér sedmého celku uplynulého ročníku nejvyšší soutěže Zdeněk Venera.

Na fotbalovém hřišti v Mladcové tak začalo s volnější fází přípravy většina z 28členného kádru. „Týden volna navíc dostali reprezentanti Nosek a Köhler, Brunec pro změnu ještě bojuje v dresu Šumperku o postup do první ligy a po drobné artroskopickém zákroku rehabilituje Galvas,“ upřesnil kouč, jenž po náběhovém týdnu chystá hráčům náročnou přípravu zaměřenou na fyzičku.

„Model bude velmi podobný poslednímu, možná malinko zvýšíme dávky. Od pondělí se budeme osm týdnů připravovat dvoufázově, přičemž kromě posilovny, atletiky, cyklistiky, plavání a tenisu hráčům zpestří tréninky také další míčové sporty,“ prozradil Venera, jenž se stejně jako jeho svěřenci může stejně jako loni těšit na týdenní soustředění v Turecku.

„Nejdeme tam na dovolenou, ale makat! Naposledy se trénovalo i čtyřikrát denně,“ upozornil kouč, podle kterého tentokráte náklady ponese klub „Hráčům se toto zpestření přípravy líbilo, proč to tedy nezopakovat. Termín, konkrétní místo stejně jako agentura jsou ve fázi hledání.“

V otázce posil mají ve Zlíně jasno – žádnou další nehledají. „Dvojici Balaštík – Andrašovský se nám podařilo nahradit Sivákem s Důrasem, navíc jsme do obrany získali Švrčka. Z toho pohledu můžeme být klidní, neboť kádr je minimálně srovnatelný s loňským. Pokud by se něco zajímavého a především kvalitního objevilo, tak bychom o to stáli,“ připouští Venera.

Talentovaní junioři, kteří by mohli posílit první tým, se mají připojit k týmu až ve druhé fázi přípravy na ledě, která přijde na řadu po tři týdenním červencovém volnu. „Stejně jako loni nás čeká pohárová soutěž, kde se utkáme s Kometou Brno, Znojmem, Vítkovicemi a Třincem. Dále se zúčastníme turnaje v Trenčíně, přičemž přátelské zápasy sehrajeme se Slovanem Bratislava, Skalicí a možná i s německým Kolínem nad Rýnem,“ připustil trenér.

Poněvadž již v těchto dnech začala rekonstrukce ledové plochy na Stadionu Luďka Čajky, přípravu absolvují na druhé tréninkové ploše. „Trochu nás znervózňuje termín dokončení, zda se podaří vše stihnout do startu extraligy. Neradi bychom dopadli jako před dvěma roky Pardubice, které musely úvodních dvanáct zápasů odehrát na ledě soupeřů a pak se z krize nevyhrabaly,“ připomněl Zdeněk Venera.