„Nešly nám nohy,“ popisoval své dojmy obránce PSG Berani Zlín David Nosek, který se svými spoluhráči kousal druhou víkendovou porážku v řadě. Po páteční porážce v Hradci Králové 2:4 totiž Berani ztratili i poslední domácí zápas před desetidenní reprezentační přestávkou.

Výkon na levačku. Měl jste na ledě stejný pocit?
Bylo to dnes strašně těžké. Nevím, jestli nám tolik nešly nohy, nebo Karlovy Vary hrály tak dobře. Celý zápas jsme se nemohli dostat do nějakého tlaku a větších šancí. Ve třetí třetině, když už se nám podařilo dát gól, měli jsme tam dvě tři střídání, kde to vypadalo, že se nadechujeme k nějakému tlaku. Jenže v přesilovce nám dali další gól. A už to nešlo.

Čtvrtým gólem vás definitivně zlomili?
To asi ne, nemyslím si, že zlomili, ale v momentě, kdy jsme snížili, byla tam šance, že se Vary trochu začnou bát o výsledek. Ale to se bohužel nestalo.

Vypadalo to, že Vary snad ze všech soupeřů byly zatím nejsilnější, organizované a nebezpečné směrem dopředu. Měl jste stejný pocit?
Musím říct, že dnes hráli velmi dobře.

Po výhře s Litvínovem jste působili rozjetí, kam se nyní po dvou porážkách a po nulovém víkendu vytratila tehdejší pohoda?
Víkend se nám nepovedl. Teď je reprezentační přestávka, takže budeme muset asi potrénovat a připravit se na další zápasy. Bohužel stalo se. Asi jdeme dál.

Říkal jste, že vám nejezdily nohy. Už jste cítili větší únavu po porážce s Hradcem?
Nevím. Ale faktem je, že jsme nevyhrávali osobní souboje. U puku byli vždycky dřív, byli rychlejší, dobře bruslili. Nám se na ně dnes nepodařilo najít recept.

Byly to jiné Vary než v září na jejich ledě, odkud jste odvezli výhru 4:2?
Myslím, že ani ne. I u nich první třetina byla těžká, pokud si dobře vzpomínám. Od druhé třetiny se nám u nich podařilo dát góly, to dnes nevyšlo. Proto to bylo od nás takové tahání za kratší konec celý zápas.

Říká se, že je důležité vyhrát poslední zápas před reprezentační přestávkou, aby se lépe trénovalo. Znamená to, že se nyní bude trénovat hůř?
Samozřejmě je lepší, když se vyhraje. Bohužel se nám to nepovedlo. Teď už to nevrátíme.

Berete zápas proti Karlovým Varům ještě nějak výjimečně, nebo to už pro vás je běžný zápas?
Vzhledem k tomu, že tam znám tak tři hráče, tak je to běžný zápas. Před zápasem jsem se ani s nikým nebavil.

Poznáváte Vary od té doby, co jste odešel?
Ony se vždycky snažily být aktivní, bruslit a napadat. Někdy to jde více, jindy méně. Jde vidět, že jsou v laufu, vyhrávají. Poslední zápas sice prohráli v Třinci, jsou na vlně a moc si věří. A pak to jde na ledě poznat.

Cítíte, že větší šance z víkendových zápasů byla bodovat v Hradci Králové?
Teď zpětně to tak vypadá, i z pohledu výsledku to mělo vyjít spíš tam, tam to nebylo špatné. Bohužel se nám nepodařilo dát ještě jeden gól. Inkasovali jsme takové, za které jsme si mohli sami. Dnes Vary hrály dobře, okamžitě po ztrátě puku hrozily z brejků. To bylo nebezpečné.