V pátek Zlín udolal Slávii Praha 4:3. Hosté se v Edenu rychle dostali do tempa a už po šestačtyřiceti sekundách je poslal do vedení Karafiát. Navýšit skóre mohl záhy Miko. Ovšem druhé branky se zlínský celek dočkal až v jednatřicáté minutě, kdy znovu Karafiát upravil stav na 0:2. O necelé tři minuty později zajistil Ševcům třígólový náskok Kotek. Teprve potom se ke slovu dostala po Patočkově trefě Slávia. Ovšem ještě ve druhé třetině muž dne Jiří Karafiát vstřelil branku na 1:4. O výhru se ale hosté strachovali až do konce utkání. Pražané totiž v posledním dějství korigovali Kolouchem a Šerglem skóre na 3:4. ,,Dvě třetiny jsme byli lepším mužstvem. Domácí sice hráli do těla, nám se je však dařilo překonávat kombinací. Posední dějství jsme ovšem podcenili. Dost nás srazil gól Slávie v oslabení na 2:4 a nakonec jsme byli rádi, že se nám při power play Pražanů podařilo vítězství uhájit," oddechl si zlínský kapitán Martin Padrnos.

V sobotu v Kladně, kde zlínské mužstvo prohrálo 4:5 měli Berani smůlu. V zápase s osmým celkem tabulky totiž už po osmatřiceti sekundách po špatné rozehrávce Kladna hosté zásluhou Václavka vedli 1:0. V dalším průběhu střetnutí si Zlín ještě jednou vypracoval jednobrankový náskok na 2:1. Později Ševci vyrovnali na 3:3 a 4:4. V padesáté minutě se však o vítězný gól Kladna postaral po tvrdé ráně Vach. ,,Duel se nám nepovedl. Působili jsme v něm unaveným dojmem. Hodně jsme propadali v útočném pásmu a domácí nás pak trestali z brejkových akcí. Kladno proto vyhrálo zaslouženě," uznal Martin Padrnos.

Výsledky 27. a 28. kola:
SLÁVIA PRAHA – PSG ZLÍN 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
Branky PSG Zlín: Karafiát 3, Kotek.
KLADNO – PSG ZLÍN 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
Branky PSG Zlín: Václavek 2, Procházka, Hefka.
Sestava: Šimonů, Odložilík – Dluhoš, Váňa, Procházka, Budil, Padrnos, Gazda, Kolařík – Kotek, Fryšara, Hefka, Miko, Václavek, Karafiát, Dvořáček, Strmiska, Stiksa, Horváth.

Lubomír Hotař