„Já jsem byl do celého incidentu vtažen a následně urážen v novinách. Nechápal jsem jejich reakce. Na druhé straně je to jejich rozhodnutí, jejich právo. To má každý občan,“ reagoval na celou věc Hadamczik, který připomněl podobný konflikt, který se však obešel bez další dohry.

„Je třeba říct, že Balaštík v minulosti doslova urval rameno Barinkovi. Ten pak byl tři měsíce mimo hru a to byl v reprezentaci. Nikdo ale trestní oznámení nepodával,“ upozornil vítkovický kouč. „Pokud chceme hrát hokej tak, že budeme podávat za každý faul trestní oznámení, začne se to zneužívat a skončí to tak, že se bude neustále běhat po soudech,“ pokračoval Hadamczik.

„Ať si dělá Balaštík i Zlín, co chtějí. Mě hlavně vrtá hlavou, proč se dva moravské týmy chovají na úrovni funkcionářů úplně normálně, ale u hráčů je vždycky problém. Stačí vzpomenout střety Krsteva s Balaštíkem, či Balaštíka se Stehlíkem z posledních dvou sezon. Nehledám viníka. Já se ptám. Proč se takové excesy stávají pokaždé ve Zlíně? My budeme v budoucnu reagovat stejně. Po podobném zákroku na našeho hráče přijde trestní oznámení,“ dodal Alois Hadamczik.