„Hodinu před odletem mi ještě psal, že už je odbavený a těší se na zápas. Krátce před nástupem do letadla najednou napsal, že se mu dělá strašně špatně a že mi dá vědět, jak to vypadá, až přistane v Praze. Pak už jsem jen dostal asi za hodinu zprávu, že je v sanitce a vezou ho do nemocnice,“ popisoval sled událostí manažer SHK Lapp Zlín Jakub Kudláč, jenž měl Bøgleho hráčský transfer na starost.

V sobotu odpoledne se měl čtyřiadvacetiletý Nor hlásit před zápasem na Spartě. Bøgle ještě stihl v Oslu nastoupit v sobotu ráno do letadla, těsně před startem se však náhle razantně zhoršil jeho zdravotní stav.

Diagnóza? Vnitřní krvácení, vážný stav vyžadoval ještě v sobotu operaci.

„Vinou krevních ztrát začal v letadle upadávat do šoku. Z nejhoršího je snad venku, to je hlavní, i když zůstává ve vážném stavu. V pátek hrál v Norsku zápas, takže nejspíše v něm se něco stalo. Paradoxem je, že jsme byli dohodnutí, že mi dá po onom zápase vědět, že je všechno OK. To ještě bylo. Obrovské štěstí, že se mu to stalo těsně před vzletem, takže pomoc byla rychlejší, než kdyby za letu,“ oddechl si smutně Kudláč.

Místo představení posily se nakonec Zlín vydal do zápasů na ledě Sparty (0:2) a Karlových Varech (1:3) s torzem a v obou utkáních na soupeře nestačil. Zlín totiž postrádal také Martina Joppu a Dávida Kormana, navíc s horečkou ulehl i pilíř obrany Zdeněk Hábl.

Lappákům scházel jeden rozdílový hráč, kterým měl být právě Bøgle. „Každopádně už je našim hráčem, máme na něj práva. Má vyrobený dres se svou jmenovkou, všechno bylo nachystané. Bereme ho už jako součást týmu, i když je u něj nyní otázka, jestli si vůbec ještě někdy zahraje hokej. Moc se těšil, úplně jak malý kluk, psychicky ta situace srazila jak ho, tak nás,“ řekl Kudláč s odkazem na podobnou událost v roce 2016.

Už tenkrát byl konec kariéry borce, jenž nastoupil za áčko národního týmu už ve třinácti letech a odehrál 44 zápasů, na spadnutí. V zápase dostal pukem do krční tepny a na následky toho vnitřním krvácením ztratil více jak čtyři litry krve.

Tým SHK Lapp Zlín vyjadřuje podporu hráči a jeho rodině v těchto těžkých chvílích a děkuje za jeho obrovský zájem oblékat zlínský dres.

HC SPARTA PRAHA (para) - SHK LAPP ZLÍN 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Raul (Zikmund, J. Krupička), 42. Novotný (Nachtigalová, J. Krupička). Vyloučení: 1:2, navíc Zapletal (SPA) 10. min. Využití, v oslabení: Bez. Střely na branku: 10:18 (1:6, 2:4, 5:10). Vyhraná vhazování: 15:25.

Sparta Praha: Vápenka – J. Krupička, Zapletal, Raul – Ohar, Novotný, Frolík, Šafránek, Nachtigalová, Zikmund, Pšenčík, Z. Krupička.

Lapp Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Ferenčík – Rauš, Ligda, Turic – Mach, D. Hábl, Stodůlka.

KARLOVY VARY - LAPP ZLÍN 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Berger (Michalčín), 22. Forgo (Berger, Wágner), 41. Forgo (Wágner, Kovářík) – 30. Julina (Ligda). Vyloučení: 3:1, využití: 1:0, v oslabení: Bez. Střely na branku: 19:12. Vyhraná vhazování: 18:23.

Karlovy Vary: Korec – Berger, Wágner, Michalčín, Forgo, Haas, Rennhack, Kovářík, Karafiát.

Lapp Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Ferenčík – Rauš, Ligda, Turic – Mach, D. Hábl, Stodůlka.