„Puk mi neskočil, ale když řeknu cokoliv, tak to vyzní, jako bych se vymlouval a to nechci. Byly tam nějaké aspekty, ale gólman to chytil a tím bych to uzavřel,“ prohlásil krátce po prohrané čtvrteční bitvě nejlepší hráč Beranů, který jako jediný z domácích borců pokořil gólmana Růžičku.

Co chybělo k tomu, abyste západ zvládli a podruhé v sérii vyhráli?

Neproměnili jsme si vyložené šance. Pokud bychom dali góly, v klidu jsme mohli vyhrát. Tutovky jsme měli, bohužel jsme je zahodili, což rozhodlo.

Nohy vám ale jezdily dobře, že?

Pro oba týmy je program stejný. O únavě nemůže být vůbec řeč.

Hrála Mladá Boleslav jinak než na svém ledě?

Mladá Boleslav je velmi bruslivý mančaft. Její hráči jsou na tom fyzicky velmi dobře. S nimi je to vždycky těžké, ať hrají jakýkoliv systém.

Zápas rozhodla první hostující formace. Co říkáte na výkony Vondrky a Klepiše?

Nemyslím si, že by oproti jiným lajnám Mladé Boleslavi nějak vyčnívali. Samozřejmě jsou to výborní hráči, ale dobře hráli i ostatní. Nemůžeme se soustředit pouze na jednu formaci.

Ale navrátilec Vondrka byl na ledě hodně vidět, ne?

Tak vystřelil od modré čáry a dal gól. (úsměv). Já jsem ho na ledě nijak nevnímal.

Soupeř se po druhé brance hodně zatáhl. Jak moc bylo těžké se prodrat do zakončení?

To bylo těžké celý zápas. Soupeř výborně bránil, složitě jsme se prosazovali. Tutové šance jsme si vytvořili, bohužel jsme je neproměnili.

Jak moc vás srážejí nevyužité přesilové hry?

My víme, jak hrají oni, oni zase, jak hrajeme my. Třeba zrovna já jsem měl šanci v přesilovce. Kdybych tutovku proměnil, tak jsme početní výhodu zužitkovali. Nemyslím si, že bychom je hráli nějak zvlášť špatně.

Je znát, že schází opory a sestavu lepíte?

Nemyslím si. Sice nám někteří kluci schází, ale zase je nahradili kluci z Přerova. Všichni pořád narážejí na první ligu, ale podle mě v ní hraje tolik výborných hokejistů, že by klidně mohli hrát extraligu. A v nejvyšší soutěži zase nastupuje tolik hokejistů, kteří by horko těžko hráli první ligu. Kluci z Přerova jsou výborní.

Co musíte změnit, abyste sérii vyrovnali?

Musíme se trošku zklidnit. Pokud proměníme vyložené šance, je velká šance, že uspějeme.

Je reálné, abyste zvítězili dvakrát za sebou a postoupili do čtvrtfinále?

Z mého pohledu je to velice reálné. V pátek se sice může rozhodnout, ale pokud doma zvítězíme, věřím, že to v Mladé Boleslavi urveme.

Domácí prostředí nehraje až takovou roli, že?

To asi ne. Záleží, zda do Mladé Boleslavi přijdou lidé. Na druhý zápas tam moc fanoušků nepřišlo. Otázka je, zda by přišli na páté utkání.

Nečekal jste i ve Zlíně vyšší návštěvu?

Abych řekl pravdu, moc jsem hlediště nesledoval, ale fanoušci slyšet byli. Lidé nám pomohli. Na základní část jich chodilo méně. Teď dorazilo více příznivců a za to jim děkujeme.