„Máme o něj zájem, je to jeden z hráčů, se kterým chceme jednat,“ potvrdil generální manažer klubu Karel Adamík. „Víc se k tomu ale nebudu vyjadřovat,“ omluvil se s tím, že hráčům ještě běží platné kontrakty.

Nosek v Baťově městě odehrál sedm sezon (2003 – 2010) a získal v roce 2004 i svůj jediný mistrovský titul i stříbro o rok později.

Ze Zlína odešel koncem ledna 2010 do Karlových Varů výměnou za útočníka Jaroslava Kristka. Následně to zkoušel i v ruském Nižněkamsku, kde odehrál 11 zápasů. Sezonu 2013/2014 začal v Kometě Brno, ale v polovině ročníku zamířil do Třince.

„Návrat by mě asi lákal, ale je to opravdu ještě daleko,“ přiznal Deníku 36letý Nosek, který v extralize načal už devátou stovku zápasů.

Každopádně informaci, že je přestup již upečený, nepotvrdil. „Určitě ne, to zatím nechci komentovat. Všechno řeší můj agent, se kterým jsem se bavil naposledy před čtrnácti dny. Určitě je více variant,“ tvrdil Nosek. „Uvidíme. Příští týden bych měl vědět víc,“ dodal obránce, který si v uplynulé sezoně včetně play-off připsal čtyři góly a deset asistencí.

Ani on ale Ocelářům nepomohl ve čtvrtfinále k postupu přes Chomutov a vstřebává pro ambiciózní a bohatý klub neúspěch. „Zklamání je určitě obrovské. Nevím, co bych k tomu víc řekl. Ambice byly nejvyšší. Ale nechci se pouštět do hlubšího hodnocení,“ odmítl Nosek analyzovat a hodnotit. „Nálada je ale hodně špatná,“ přiznal.

Hlavní kouč Vladimír Kýhos bezprostředně po vyřazení připustil, že týmu chyběla větší zarputilost a odhodlání. „Nechci to komentovat. To mi nepřísluší, ať si to rozebere vedení klubu,“ vzkázal Nosek.

Zlín v minulých dnech sice potvrdil prodloužení kontraktů kapitána Ondřeje Veselého s Tomášem Žižkou, setrvají i útočníci David Šťastný Pavel Kubiš i Jiří Ondráček. Ale zatím spíše sčítá klíčové ztráty. Obránce Oldrich Kotvan míří do Mladé Boleslavi a útočník Robert Říčka se zřejmě dohodl s pražskou Spartou. Za hotovou věc se také bere odchod Petra Holíka s Robertsem Bukartsem do KHL a konec kariéry obránce Miroslava Blaťáka. „Zatím nevím, nechci se k tomu vyjadřovat,“ reagoval minulý týden Miroslav Blaťák na žádost Deníku o rozhovor. Pokračování zvažuje i jiný bek Jiří Marušák. „Nabídku od klubu jsem dostal. Nyní ji zvažuji,“ přiznal Jiří Marušák.

Kdo ze současného kádru zahájí 24. dubna letní přípravu?