Poslední šance Vsetína na připojení k 16 prvoligových klubům zhasla ve čtvrtek. Výkonný výbor svazu na mimořádném zasedání potvrdil, že soutěž začne příští týden bez Valachů. Nyní už se bude celá kauza zřejmě dohrávat pouze u soudu. "Vůbec nevíme, co bude, ale podle toho, jak to všechno probíhá a pokračuje, tak to bude asi na hodně dlouhé lokte. Každé rozhodování se vleče a trvá týdny," řekl dnes trenér Rostislav Vlach.

Mezitím mužstvo rezignovalo na společnou přípravu. Pár hráčů trénuje individuálně a zbytek hledá nové zaměstnavatele. Kádr už se rozptyluje po okolí. Útočníci Jan Fadrný s Romanem Stantienem získali angažmá v Žilině, obránci Michal Nedbálek, Jan Zapletal a forvard Marek Knebl jsou na zkoušce v Olomouci.

"Pro nás je to obrovská rána. Hráči to mají v tomto směru jednodušší, ti se vždycky někam upíchnou. Ale co my trenéři a další lidi z realizačního týmu? Přijde mi to hodně sprosté udělat takové rozhodnutí dva týdny před ligou," prohlásil rozzlobeně Vlach.

Je prakticky jisté, že Vsetín v další sezoně na mužské úrovni hrát nebude. Klub ústy svého šéfa Oldřicha Štefla zavrhl možnost naskočit do druhé ligy na místo krachujících Teplic a nepředpokládá se ani, že by se zapojil do krajského přeboru. "To asi ne, kraj hrát určitě nebudeme," potvrdil Vlach.

Vlach a spol. se dostali do prekérní situace. Smlouva, kterou ve Vsetíně celý realizační tým měl, záhy pozbyla platnost. "Je to krok na úřad práce. Lidé, kteří takové rozhodnutí udělali, by se měli zamyslet," řekl Vlach.

Nyní je odsouzen k čekání na nabídku z jiného klubu. "Jiná šance ani není. Zajímalo by mě, jak by to řešili ti, co o tom rozhodli. Všechny kluby jsou samozřejmě obsazené. Variantu, že bych šel ve Vsetíně k nějakému mládežnickému mužstvu, jsem odmítl. Jednak taky platí, že všechny posty jsou obsazené, a i kdyby, přece nepřijdu a někoho jen tak nevyštípu z místa," uvedl Vlach.

Ani trenéři nevylučují, že se uchýlí k právním krokům. "Nechci to ale řešit s horkou hlavou. Musím si to ještě promyslet, poradit se a zjistit, co se dá dělat. Pro mě je to ztráta peněz, které jsem měl nasmlouvané na rok a naplánovány nějaké investice," dodal Vlach.