Oceláři, kteří měli v případě vítězství zajištěnou účast na finálovém turnaji Tipsport cupu, však během šesti minut otočili na 3:2 ve svůj prospěch a v závěru ještě vítězství pojistili. I přesto se ale domácí fanoušci se svými miláčky ještě dlouho po zápase loučili na ledové ploše.

VSETÍN - TŘINEC 2:5 - (2:0, 0:0, 0:5)

Pro Vsetín, který byl v pondělí definitivně vyloučen z extraligy, to bylo pravděpodobně minimálně na nějakou dobu poslední utkání se soupeřem extraligového formátu. V sestavě plné mladíků se objevil například také Roman Stantien či překvapivě obránce Pavel Augusta, který loni na jaře ukončil extraligovou kariéru a dělá v mužstvu kustoda. Domácí hokejisté byli po dvě třetiny Ocelářům minimálně vyrovnaným soupeřem a díky dělovce Stříteského v přesilovce a krásnému sólu vedli po čtyřiceti minutách 2:0.

„Kluci hráli výborně, odevzdali dobrý bojovný výkon,“ pochválil i přes porážku svůj tým kouč Rostislav Vlach. „V poslední části už jsme trochu odešli a soupeř nás přehrál,“ přiznal trenér domácích. Důležitým dnem pro další vývoj kolem vsetínského celku, který byl v pondělí definitivně vyloučen z extraligy, bude dnešek. Klub z Valašska totiž absolvuje jednání s vedením hokejového svazu, kde se bude řešit případné dodatečné zařazení šestinásobného mistra do první ligy.

„Pokud vím, tak by se to mělo konat v sedmnáct hodin. Právě výsledek tohoto jednání bude rozhodovat, kolik hráčů tady zůstane a jaký bude vlastně kádr. Podle toho se budou odvíjet i další případné tréninky v dalším týdnu,“ podotkl kouč Vlach.

Branky a nahrávky: 6. Stříteský (Davídek), 14. Hrňa (Haschka) - 47. Martynek (Skořepa), 50. Korhoň (Zálešák), 53. Martynek (Výtisk), 59. Skořepa (Korhoň), 60. Steber (Staals). Rozhodčí: Mikula – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 937.

Vsetín: Biegl – Augusta, Kapr, Farda, Nedbálek, Stříteský, Haschka, Holomek – Davídek, Stantien, J. Hruška – P. Hruška, Podešva, Hrňa – Knebl, Navrátil, Švaňhal.

Konečná tabulka:

1. Třinec 6400221:1512
2. Zlín 6301225:2210
3. Vítkovice6300318:179
4. Vsetín 6110413:235