„Klíčové bylo gól nedostat, jestli se dá do prázdné branky, není zase tolik podstatné," vykládal po zápase spokojený kapitán zlínských hokejistů Čajánek.

Takže už předtím po fantastickém zákroku Libora Kašíka vám spadl velký balvan ze srdce?

Ano, Káša nás tam podržel. Jsem rád, že jsme náskok udrželi a nemuseli se motat s pukem u nás v obranném pásmu. Věřil jsem, že to hlavně ubráníme.

Do vaší lajny se vrátil Antonín Honejsek a gólově se prosadil dvakrát po sobě. Je na něm znát, že si opět věří?

Tonda je výborný hokejista. Jeho pohyb je strašně cítit. Navíc má čich na góly. Sice je to ještě pořád mladý kluk, ale na každého přijdou v sezoně slabší chvíle. Ale jeho návrat k nám všem pomohl. Dnes byl na ledě cítit, hrálo se nám velmi dobře. Dobře jsme si navzájem četli hru. Dával jsem mu to tam snad čtyřikrát do prázdné, ale bohužel to vždycky nějak nevyšlo. Když hraje svůj bruslařský hokej, je pro soupeře strašně nebezpečný.

Celý zápas moc hokejové krásy nepobral. Byla znát důležitost zápasu?

Slavia měla dobrý nástup a pohyb. Pomohl nám první gól, po kterém jsme obraz hry trochu otočili. Hraje se o strašně moc, obě mužstva hrají o play off. Slavia taky měla výborný začátek sezony. Ale teď je vše jinak. Je závěr sezony a nikdo si nemůže dovolit hrát otevřený hokej.

Na jedenácté místo máte nyní náskok deseti bodů. Je to úleva?

Samozřejmě. Naše výkony jsou nahoru, dolů. Furt musíme někde sbírat body. Teď ještě zkusíme něco uhrát ve Vítkovicích, které jsou v laufu. Poslední dvě výhry s Brnem a Slavií nás přiblížily k postupu aspoň do předkola.

Jak berete blížící se skoro třítýdenní přestávku?

Hlavně se těším na olympiádu. Už před sezonou s pauzou počítáme. Některým hráčům dá prostor se uzdravit. Je to samozřejmě i alchymie pro trenéry, aby se jim podařilo načasovat formu. Olympiáda je jednou za čtyři roky, moc zkušeností s tím nemají. Uvidíme, kdo z toho vyjde nejlépe.