Úřadující vicemistr z Otrokovic si chtěl alespoň v závěru sezony spravit náladu, a ač značně oslabený, na Vizovické vyrukoval s velmi ofenzivní hrou hned od úvodu. Soupeř toho však náležitě využil a z rychlých protiútoků se dostal do vedení.

„Zápas byl poměrně vyrovnaný, ovšem postupně jsme odskočili až na rozdíl tří branek, což nás dostalo do pohody," liboval si vizovický kapitán Marek Bělíček.

Jeho tým odskočil soupeři do konce druhé třetiny na rozdíl čtyř branek i díky nádherné akci Jakuba Krajňanského, jenž ve vlastním pásmu získal kotouč a jízdu přes celé hřiště mezi bránícími hráči zakončil přesnou trefou za záda gólmana Oškery.

Pohodové čtyřgólové vedení však zřejmě před třetí třetinou Vizovické lehce ukolébalo.

„Třetí třetiny jsou pro nás trochu strašákem. Jsme bohužel schopni ztratit i docela slušné vedení. Naštěstí náš poslední výpadek byl pouze chvilkovou záležitostí, když nám soupeř vstřelil dvě branky. Pak se nám podařilo vstřelit ještě pojistku v podobě šestého gólu a mohli jsme se radovat z dalších důležitých bodů," oddechl si vůdce kabiny.

Vizovičtí by totiž rádi napravili nezdar z konce loňské sezony, když o bronz přišli až v posledním duelu. „Máme před sebou ještě čtyři těžké duely, ovšem věřím, že se nám minimálně dva podaří vyhrát a medailové postavení si udržíme," přeje si Bělíček.

Nádhernou a strhující bitvu mezi sebou svedly týmy ARTu a Žraloků. Z krásného duelu plného nádherných hokejových akcí nakonec vyšli šťastněji hráči Malenovic, když svého soupeře porazili 9:7.

Vysokou výhrou nad Baťovkou se přiblížila k vysněnému titulu Březnice. Již pouhá jedna výhra ji totiž dělí od jistoty zisku poháru za vítězství v soutěži.

VÝSLEDKY 23. kola ZAMHL: Napajedla – Kohouti 4:5 (Chytil, Jünger, Marek, Otáhal – Plšek 4, Hubáček), B.U.M. Otrokovice – Vizovice 3:6 (Švec 2, Nábělek – Gerža 2, Červenka, Heneš L., Heneš P., Krajňanský), Březnice – Baťovka 9:1 (Fusek 3, Karafiát 2, Kubiš L. 2, Mikel M., Mikel Z. – Prokeš) ART Zlín – Sharks Malenovice 7:9 (Jurášek 2, Chromčák 2, Hradil, Lefan st., Pravda- Tureček 4, Kuňák 3, Červenka, Máša) SKA Napajedla – Šneci Otrokovice 11:0 (Stuchlík st. 3, Pindur 2, Holý 2, Černoch 2, Bednařík, Hampl).

10. Šneci 22 1 0 0 21 56:150 3

VÝSLEDKY 17. kola Zlínské hobby ligy: Lípa – Hamag 4:5, Falcon – Letná 1944 5:10, Torpédo – O2 Zlín 3:10, ART Zlín – ROTOR Podhoří 6:9.

1. SK Letná 1944 15 13 0 0 2 141:79 39
2. HC O2 Zlín 16 11 0 1 4 103:63 34
3. HC Lípa 17 9 2 1 5 87:67 32
4. ART Zlín 17 9 0 2 6 107:93 29
5. HC Falcon 17 8 1 1 7 102:97 27
6. HC Podhoří 17 6 1 0 10 96:115 20
7. HC Hamag 17 4 1 0 12 82:115 14
8. HC Torpédo 16 1 0 0 15 63:152 3