Výhru Zlína ve Vítkovicích zařídil v prodloužení Michal Gago

Zlín – Další dva dramatické duely má za sebou v hokejové juniorské extralize mužstvo PSG Zlín. Mladí Berani nejprve padli na ledě Komety Brno, aby v následném utkání zvítězili v prodloužení ve Vítkovicích. Po 4. kole soutěže jim v tabulce patří desáté místo. V dalších duelech se zlínský tým představí na domácím ledě. V pátek od 17 hodin přivítá Jihlavu a v sobotu se v 16 hodin střetne s Třincem.

14.9.2016

Zlínští junioři (ve žlutém). Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Břenek

S brněnskou Kometou Zlín prohrál 3:4. Utkání přitom měli hosté velmi dobře rozehrané. Gago a Gazda jim v pětatřicáté minutě zajistili vedení 2:0. Brno ale vývoj zápasu otočilo na 4:2. Gazda sice devatenáct sekund před koncem při power play korigoval stav na 4:3, ovšem vyrovnat se Zlínu už nepodařilo. ,,Zápas jsme zbytečně ztratili. Čtvrtou branku dalo Brno po naší velké chybě v oslabení a tato situace byla v celém střetnutí zlomová," konstatoval zklamaný zlínský kouč Robert Svoboda.

Jeho tým si spravil náladu výhrou 3:2 v prodloužení ve Vítkovicích. Na severu Moravy mladí Berani naopak až do třiapadesáté minuty prohrávali 2:1. Poté ve hře 4 na 4 Horváth srovnal skóre na 2:2 a vítězství hostů pak zařídil po osmatřiceti sekundách prodloužení Gago. ,,Hráli jsme dobře, ale neproměňovali jsme šance. Dvoubodová výhra ve Vítkovicích je dobrým počinkem, nicméně po čtvrtém kole jsme měli mít v tabulce o nějaký ten bodík navíc," uvedl po souboji na vítkovickém ledě trenér Svoboda.

KOMETA BRNO – PSG ZLÍN 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: Gazda 2, Gago.
VÍTKOVICE – PSG ZLÍN 2:3 (0:0, 2:1, 0:1, - 0:1) v prodloužení
Branky: Horváth 2, Gago.
Sestava: Šimonů, Huf – Váňa, Procházka, Budil, Padrnos, Gazda, Kolařík, Augustin, Kotek, Fryšava, Gago, Kenša, Miko, Václavek, Mikulec, Karafiát, Bainar, Strmiska, Stiksa, Horváth.