„Nominace mě hodně překvapila. Byl jsem nadšený a neskutečně šťastný. Vůbec jsem to nečekal,“ přiznává Fořt.

Jako jeden ze dvou nováčků se v pondělí hlásil trenéru Miloši Říhovi v pražském Edenu, kde se budou čeští reprezentanti připravovat až do 5. dubna.

„Vůbec nevím, co mám od kempu čekat ani jak to tam bude probíhat,“ říká šestadvacetiletý útočník.

„Budu tam nejspíš čtrnáct dní trénovat a pak se bude rozhodovat o složení týmu. Jinak ale nemám tušení,“ přidává.

Rodák z Plzně, jemuž před šesti lety kvůli potížím se srdcem hrozil předčasný konec kariéry, má za sebou životní sezonu. I když minulý ročník začínal v první lize, postupně se vypracoval mezi důležité hráče Zlína a v letošní sezoně byl odchovanec Moravské Třebové nejvýraznějším hráčem v sestavě Beranů.

Šikovný centr byl v základní části extraligy se sedmnácti brankami nejlepším střelcem moravského týmu, mužstvo táhl také ve vyřazovacích bojích.

V předkole proti Mladé Boleslavi byl nejproduktivnějším hráčem Zlína.

„Pro mě osobně to byla nejlepší sezona. Z individuálního hlediska jsem spokojený,“ přiznává. „Nikdo nečekal, že bych mohl nasbírat tolik bodů. Minulý rok jsem taky hrál hodně, ale body jsem tolik nesbíral. Letos se mi naštěstí dařilo mnohem víc,“ pokračuje.

I když na reprezentačním srazu bude nováčkem, kemp bere naprosto vážně. I když šance na účast na mistrovství světa, které v květnu společně hostí Bratislava a Košice, je malá, pokusí se zlínský centr přesvědčit trenéry, aby mu dali šanci i na vrcholné akci.

„Nejedu tam odevzdaný. Naopak, chci zabojovat o místo v sestavě a všechno odmakat. Jestli se na šampionát dostanu, nebo ne, to už je osud nebo shoda okolností. Já ale věřím, že nějaká šance je,“ líčí Tomáš Fořt.

Ani po vyřazení Beranů na milovaný hokej nezanevřel. Konec sezony ale pořád ještě úplně neskousl. „Když se v televizi koukám na hokej, tak mě to pořád štve. Ještě to nepřebolelo,“ přiznává.

V týdnu sledoval čtvrtfinálové souboje, ujít si nenechal ani páteční bitvu Olomouce s Plzní.

„Hlavním favoritem na titul je ale znovu Kometa, která zase hraje hodně dobře,“ dodává Fořt.