„Všechny nás to mrzí, je to zklamání. Mohlo to být o kousek lepší, ale soutěž byla vyrovnaná,“ myslí si hlavní trenér juniorů Robert Svoboda.

„Vyřazení bolí, ale s pátým místem po základní části můžeme být spokojení. Vždyť ještě v listopadu jsme byli předposlední,“ vybavuje si krušné chvilky Tomáš Valášek. „Ale obhájci loňského titulu nejsme, je tady jiný tým,“ podotkl Valášek.

Junioři hráli předkolo play off s Jihlavou pohárovým způsobem. Po porážce 2:4 jim tedy remíza 2:2 stačit k postupu nemohla. „Nebyli jsme horší, ale neproduktivní. První zápas utekl o dva góly. Ale nemáme se za co stydět, převažují pozitiva,“ podotkl Svoboda.

Starší dorost nestačil na Hradec Králové dvakrát 4:6 a 1:2 v prodloužení. „První zápas nám vůbec nevyšel a ve druhém jsme už hráli v křeči. Měli jsme navíc zraněné hráče i kluky, kteří nastupovali za juniorku. Chybělo málo a mohli jsme i vyhrát. V listopadu by nám za čtvrtfinále každý líbal ruce,“ je přesvědčen Valášek.

Skutečně. I přes vyřazení není místo pro kritiku. Vždyť zlínský hokej produkuje velké množství talentů. Stačí se jen podívat na soupisku prvního týmu. Za poslední dva roky si extraligu mužů zahrálo osm hokejistů, kteří prošli zlínským dorostem a juniorkou. „Mluví to samo za sebe,“ podotkl Svoboda.

Navíc zlínská hokejová líheň již produkuje další hvězdičky, které mohou kráčet po stopě Petrů Holíka a Zámorského a dalších.

„Tomáš Fořt již nyní patřil k tahounům. Spolu s ním je připraven se porvat o místo i Valenta. V reprezentačním výběru pro světový šampionát osmnáctiletých je i dvojice Sedláček, Buchta. Máme i brankářskou dvojici Kevin Rozum – Petr Zavadil, kteří byli oporami. A neztratili se ani ostatní,“ pochvaluje si Robert Svoboda.

„Za současného stavu ve starším dorostu bych vyzdvihl obránce Řezáče, který má perfektní přístup. Prosazuje se i dvojice Hrazdira – Matula i výše jmenovaní reprezentanti. Pokud ale budou makat i ostatní, mohou se prosadit všichni. Záleží jen na nich,“ burcuje kouč Valašek své svěřence.