„Jsme lajdáci, každý zápas je to někdo jiný. Už je to na pováženou, něco se asi musí začít dít. Nedáváme tam všechno, jde to hodně vidět,“ trápí Honejska.

Svěřenci Luboše Jenáčka ve večerním zápase dvakrát šli do vedení, právě Antonín Honejsek pouhých třináct vteřin před koncem druhé sirény poslal hosty do vedení 2:1. Zkraje závěrečného dějství však ze strany Beranů přišlo vyloučení, krátce po návratu Radka Veselého z trestné lavice domácí Percy vyrovnal na 2:2.

Hokejová extraliga Motor ČB - Zlín
Berani proti Motoru dvakrát vedli. Z jihu Čech však odjíždějí bez bodu

„Při nástupu do třetí třetiny si dovolíme prohrát šest soubojů za sebou. Nikoliv však tím, že by Budějovice byly extra nabruslené, ale naší bojácností. V situacích, kde to bolí, se nechceme obětovat pro tým. Potom z toho plynou chyby a góly,“ ohlédl se zkušený borec za třetí třetinou, ve které hokejisté Zlína inkasovali třikrát.

V závěru duelu si i díky početní převaze pěti proti třem vypracovali tlak, během power-play dokonce dvakrát nastřelili tyčku. K vyrovnání nepomohly ani závary před domácím Hrachovinou. „To neberu, tam jsme zápas neprohráli,“ hlásí důrazně.

Podle Antonína Honejska mužstvo Luboše Jenáčka občas předvádí kvalitní pasáže, což však zcela nestačí. „Jsme málo agresivní. Zápas kolikrát jen hrajeme, není tam žádná přidaná hodnota emocí, to nás sráží,“ zmiňuje jeden z důvodů současného postavení Beranů.

Robert Mamčics odehrál 11 zápasů za reprezentační mužstvo Lotyšska.
Mamčicsovi radil Freibergs, do Zlína cestoval 14,5 hodiny. Atmosféra ho pohltila

„Zatím štěstí, že na Kladno ztrácíme jen sedm bodů. Každý by měl myslet na to, že nehraje za sebe, ale že jde o celý tým, klub a město. Budějovice byly super hratelné, zatím asi nejhratelnější soupeř, neměly svůj den. Kdybychom byli více zodpovědní a hráli nebojácně, tak bychom tady určitě vyhráli,“ je přesvědčený Honejsek.

I přes prohru však dokázal najít pozitivum – debut lotyšského obránce Roberta Mamčicse. „Byl vynikající – tvrdý, nekompromisní. Moc se mi líbil. Na přesilovce rozhazoval nahrávky doleva doprava. Myslím si, že to bude velká posila,“ věří zkušený útočník Beranů.