Komorní kulisa a vesměs protesty s transparenty proti vedení klubu i města doprovodily úterní televizní dohrávku hokejistů PSG Berani Zlín v Pardubicích, kterou na začátku náročného týdne ševci zvládli 5:1 a poskočili na sedmé místo.

„Jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli. Přestože je výsledek pro domácí krutý, my jsme rádi, že si vezeme tři body,“ ulevil si kouč Zlína Robert Svoboda.

Pomyslným klíčem ke třem bodům otočil až ve 45. minutě Michal Popelka, který brankáře Kloučka nachytal z nulového úhlu. Kotouč propasíroval zřejmě mezi tyčkou a nožem brusle za brankovou čáru.

Definitivní klid na žlutomodrou střídačku však přinesl až čtvrtý gól Pavla Sedláčka v čase 56:18. Razítko na tři body pak přidal do opuštěné klece zadák Řezníček. Krvavou stopu ve tváři si odnesl jen lotyšský útočník Kulda, jehož pěstmi sundal k zemi Kanaďan Cardwell, který neunesl šestou porážku v řadě.

je to pro nás krutý výsledek, ale jsme trestaní za každou maličkost a za individuální chyby.

Nevím, jak se z toho dostat. Mužstvo pracuje, kluci se snaží, ale pak uděláme nějakou maličkost nebo se necháme zbytečně vyloučit, navíc nedáváme góly, a to je důvod, proč jsme tam, kde výsledkově jsme," vykládal pardubický trenér Břetislav Kopřiva příčiny herního soužení.

Ačkoliv Zlín předvedl disciplinovaný a trpělivý výkon, opět nevyužil dvojnásobnou přesilovku.

„Lámal se za našeho veden 2:0. Kdybychom dali třetí gól, tak by to asi nebylo tak nervózní. Domácím se podařilo proměnit přesilovku, my se v nich naopak už několikátý zápas trápíme. Nicméně to kluci díky bojovnosti zvládli,“ pochvaloval si Svoboda.

Pár minut předtím bylo ještě horko. Za stavu 3:1 šance Pardubic totiž pochytal výtečný Sedláček, který lapil tutovky Treilleho i Hollanda. Celkem pochytal 26 z 27 střel domácích a zcela zaslouženě byl oceněn nejlepším hráčem Zlína v zápase. Nedosáhl jen na přesilovkový gól Marosze.

„Je to těžké, ale my se s tím musíme poprat. Každý hráč snáší tlak jinak, ale my se od něj musíme oprostit,“ vykládal Marosz po druhé třetině do televizní kamery ČT Sport.

Marně.

Berani vedli 2:0 už v první třetině. Režie se ujal Tomáš Fořt, jenž pro Ondráčka a Žižku připravil obě gólové situace. Nejprve přiťukl kotouč v situaci dva na jednoho Ondráčkovi, který posedmé v sezoně zamířil přesně.

„Krásně mi to dal. Na mně bylo už to jen trefit. Zaplaťpánbůh to tam padlo,“ pochvaloval si po první části Ondráček, který byl na ledě i u druhé trefy Žižky.

„Zase Fořťák vyhrál souboj za bránou, perfektně tam sjel bek (Žižka). Nebylo to nijak natrénované, ale chtěli jsme jít do brány,“ líčil Ondráček.
První ze tří kroků v týdnu Berani zvládli. Už v pátek je čeká od 17.30 hodin Chomutov, v neděli pak zajíždějí na led Mladé Boleslavi (od 16 hodin).

PARDUBICE - PSG BERANI ZLÍN 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 32. Marosz (Skokan, P. Sýkora) – 6. J. Ondráček (Fořt, Freibergs), 20. Žižka (Fořt, Kubiš), 45. Popelka (Werbik), 57. P. Sedláček (Poletín, E. Kulda), 60. Řezníček. Rozhodčí: Hradil, Pražák – J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 6222. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:3.

Pardubice: M. Klouček – Děrvuk, Hrabal, Cardwell, Wishart, Trončinský, Holland – M. Procházka, Marosz, Vondráček – P. Sýkora, Welsh, Rolinek – Skokan, Bubela, Machala – Mandát, Dušek, Kusý – od 21. navíc S. Treille. Trenéři: Kopřiva, Marek a Janecký.

Zlín: J. Sedláček – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Gazda – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – Okál, Honejsek, Lakatoš – E. Kulda, P. Sedláček, Poletín – Šlahař, Popelka, Werbik. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.