Zahraniční letka Beranů v pátek večer zářila, při výhře proti Litvínovu 4:1 zařídila hned tři branky. Zatímco Michasjonok si připsal gól a asistenci, tak Zabusovs dvěma trefami v úvodním dějství nasměroval ševce ke třem bodům. „U první gólu bylo důležité, že jsem obránci sebral puk, díky čemuž jsem se dostal do samostatného úniku. Ten se mi úspěšně podařilo zakončit. Při druhé brance jsme v závěru skvěle sehráli přesilovku. Dostal jsem se mezi kruhy a naštěstí to dobře trefil,“ pousmál se 20letý forvard.

Patriks Zabusovs za Berany odehrál sedmý extraligový zápas. Stejně jako při překvapivé výhře na Spartě zapsal dva kanadské body, proti Litvínovu však premiérově vstřelil dvě branky v jednom zápase. „Na své výkony příliš nekoukám. Hlavní je, že jsme jako tým odehráli dobrý zápas. Pouze ve druhé pasáži jsme se zbytečně nechali zatlačit, byli jsme tam pod velkým tlakem,“ poukázal talentovaný forvard na polovinu duelu, ve které domácí i díky skvělému Liboru Kašíkovi odolali.

Extraligoví hokejisté Zlína (v modrém) ve 26. kole doma porazili Litvínov.
Berani slaví šestou výhru sezony! Dvakrát se prosadil Zabusovs

Klíčem ke zlínskému úspěchu byla i výborná disciplinovanost – svěřenci Luboše Jenáčka během zápasu ani jednou nezamířili na trestnou lavici. „Dobře víme, jak silné má Litvínov přesilovky. Když už se však v posledních zápasech do oslabení dostaneme, tak na ledě máme kluky, kteří to skvěle odpracují.“

Lotyšský útočník klade důraz na týmovost. Sám však ve Zlíně pomalu začíná naplňovat naděje, které do něj fanoušci i trenéři vkládají. V sedmi dosavadních zápasech získal pět kanadských bodů, z toho vstřelili tři branky.

Ještě nedávno přitom působil ve věhlasné KHL. „Do této soutěže chodí TOP hráči z Evropy, zde na ledě máme o něco více času. Česká nejvyšší soutěž je však těžká,“ neshazuje úroveň Tipsport extraligy.

Fotbalový trenér Vladimír Durďa.
Šok! Trenér Durďa v Nešvové skončil. Střídá jej Štěpaník

Ve Zlíně je teprve necelý měsíc, nejen v klubu se tak pomalu začíná zabydlovat. „Vše je pro mě blízko, v podstatě deset minut. To je pro mě nejdůležitější. Město je celkově velmi pěkné," vyzdvihuje Patriks Zabusovs.

Hokejisté Zlína další extraligový duel odehrají už v neděli, od 17.00 hodin se představí na ledě brněnské Komety. Proti rivalovi letos urvali čtyři body.