„Filozofie klubu je, aby hráči byli spjatí s tímto klubem a organizací. Vrací se nám hráči, kteří v minulých sezonách hráli v české nebo i slovenské extralize,“ prozradil sportovní manažer PSG Zlín Jiří Šolc.

Zároveň dodal, že kádr se bude ještě posilovat a rozhodně není uzavřený. Jednáme s dalšími hráči. Kádr není určitě uzavřený. Uvidíte, že během letní přípravy, případně předzávodního období na ledě přijdou další hráči,“ podotkl Šolc.

Další otázky a odpovědi na aktuální situaci kolem kádru a letní přípravy čtěte níže.

O Petru Holíkovi a jeho údajné dohodě s Čerepovcem… 
Jiří Šolc:
Také jsem o tom slyšel. Na klub nám nic oficiálně nepřišlo. Máme nachystané varianty s Holíkem i bez něj.

O situaci s Miroslavem Blaťákem, který údajně končí kariéru…
Jiří Šolc: S Blaťákem jsme domluveni na určitém režimu. Během příštího týdne bychom všechno oznámili. Mira si zaslouží nadstandardní přístup, než možná někteří jiní hráči.

O Jiřím Marušákovi… Bude pokračovat?
Jiří Šolc: S Jirkou jsou vedené osobní jednání. Dali jsme si ještě nějaký čas.

Vrátí se po sestupu Karlových Varů Tomáš Rachůnek do Zlína?
Jiří Šolc: Tomáš Rachůnek může být jednou z variant. Jsme v kontaktu s jeho hráčským agentem. Musíme si nad tím sednout s trenéry, generálním manažerem klubu a pobavíme se o tom.

Robert Svoboda: Pro nás je to nová informace. Sezonu dokončil až v neděli. Asi bych nepředbíhal, jestli chceme, nebo nechceme. Máme nějakou představu a je to navázané na všechny pohyby hráčů a ť už je to Chytil, Holík, nebo Bukarts. Asi to nejde takhle střílet od pasu.

Deník v pátek přinesl informaci o příchodu Pavla Klhůfka ze slovesnkého Zvolenu…
Jiří Šolc: Pavel Klhůfek má momentálně smlouvu ve slovenském Zvolenu. Momentálně je zraněný, ale může to být hráč, který se v nějakém režimu může ukázat.

Bude talent Filip Chytil dál ve Zlíně? 
Jiří Šolc:
Vyloženě se čeká na draft, jak dopadne. Následné kroky budou až na základě toho, jak dopadne na něm potažmo z informací kanadské nebo americké strany.

Hrozí stále odchod brankáře Libora Kašíka?
Jiří Šolc: Libor má výstupní klauzuli, která platí do 30. května. Až poté budeme mít stoprocentní jistotu. Zatím by to byla spekulace. Nemáme nyní žádné signály ze strany hráčského agenta, že by měl nyní Libor nějakou nabídku.

Odejde i Robert Bukarts do KHL?
Jiří Šolc: Je to v řešení po mistrovství světa. Co máme informace od hráčského agenta i od samotného Robertse, po šampionátu si sedneme a uvidíme, kterou cestou půjdeme. Je zde varianta, že zůstane ve Zlíně, ale také nemusí. Tohle budeme vědět až po mistrovství světa. Zatím by to byly jen spekulace.

O filizofii klubu a sázce na odchovance…
Jiří Šolc: Filozofie klubu je, aby hráči byli spjatí s tímto klubem a organizací. Vrací se nám hráči, kteří v minulých sezonách hráli v české nebo i slovenské extralize.

O posilách…
Jiří Šolc: Jednáme s dalšími hráči. Kádr není určitě uzavřený. Uvidíte, že během letní přípravy, případně předzávodního období na ledě přijdou další hráči.

Kapitán Ondřej Veselý: Přišel jsem do kabiny a s některými hráči jsem se ani neznal. Postupně se seznámíme. My starší kluci se budeme snažit tým během letní přípravy stmelit. Hlavně, aby klima pro hráče i trenéry a morálka byla co nejlepší.

Trenér Robert Svoboda: Věříme, že kluky známe. Vyrostli tady. Když se podíváte na baráž Jihlavy, také je to překvapení. Zázračných jmen tam také moc nenajdete. Ale parta je odtáhnout daleko víc, než jména. Není to jen otázka baráže ale i extraligy. Z play-off vypadly některé věhlasné týmy. Nikdo nic nemá podepsané, ale mají šanci a snad ji využijí. Nemáme na vedení žádané požadavky ani podmínky. Jsme si vědomí, jaký tým momentálně je. Jsme připravení na varianty, že tady někteří hráči být nemusí.

O přípravě…
Ondřej Veselý:  Máme moderní trenéry, kteří se zajímají o nejmodernější trendy. Určitě do toho zařadí nějaké prvky. Hokej je natolik specifický sport, že faktorů, které ovlivňují hru, je strašně moc. 

Robert Svoboda: Měli jsme konzultace s renomovanými kondičními trenéry. Larry má zase nějaké věci z Kanady. Když se to poskládá, najednou zjistíte, že je to stejně strašná dřina. A je jedno, jestli běháte, jezdíte na kole nebo veslujete. Moc se to lišit nebude. Trendy jsou jasné. My se to budeme snažit dodržet.

O soustředění v Turecku, které se letos nekoná…
Trenér Martin Hamrlík: Zaprvé už jsme projeli snad všechny hotely a navíc bychom teď běhali v minovém poli.. (smích)
Robert Svoboda: Spojí se dobré s užitečným. Kluci budou mít v tom termínu individuální volno. Je to jeden z prvků, který se nyní dělá. Jsme k tomu nakloněni a myslím, že i hráči.

O Vsetínu, postupujícím do první ligy a navázání spolupráce…
Jiří Šolc: Ve Vsetíně ještě asi slaví, ještě jsme se nebavili. Nebudeme je rušit z oslav. Čekáme, kdy se nám Radim Tesařík ozve. V nějakém kontaktu samozřejmě jsme. O konkrétních hráčích jsme se nebavili. Máme nějakou gentlemanskou dohodu s klubem z Přerova, kterou bychom rádi naplnili. Dohoda je velmi výhodná pro obě strany. Pokud by tato dohoda šla udělat i se Vsetínem, určitě se nebudeme bránit. Porfolio hráčů, kteří poté budou k dispozici našemu A-týmu by mohlo být velmi široké.

O generálním partnerovi…
Tiskový mluvčí Roman Ordelt: V nejbližších týdnech vám řekneme další informace.

Kádr hokejistů Zlína na úvodním tréninku při zahájení suché přípravy, sezona 2017/2018

Brankáři: Libor Kašík, Tomáš Štůrala.
Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Martin Matějíček, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Oldřich Horák, Daniel Gazda, Martin Padrnos.
Útočníci: Ondřej Veselý, Pavel Kubiš, Antonín Honejsek, David Šťastný, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Michal Gago, Jiří Karafiát, Jan Václavek, Štěpán Fryšara.
Hlavní trenér: Robert Svoboda, asistent trenéra: Martin Hamrlík.