Žádná změna. Berani nastoupí tradičně proti Slovákům

Zlín – Tradiční soupeři čekají extraligové hokejisty Zlína v přípravných zápasech na nadcházející sezonu 2012/2013. Kromě obhajoby titulu na slovenském turnaji Rona Cup se berani utkají v přátelských duelech s Kometou Brno a Vítkovicemi i slovenskými týmy.

15.6.2012 1

Plzeň- PSG ZlínFoto: Ladislav Barák

Přitom byla reálná možnost na přelomu srpna a září změřit síly s rakouskými a německými mužstvy z nejvyšších soutěží. Klubu totiž přišla nabídka zúčastnit se turnaje v maďarském Székesfehérváru.

„Už jsme měli naplánovaný program a nechtěli jsme již domluvené zápasy se soupeři rušit," vysvětlil hlavní kouč Rostislav Vlach.

Berani se poprvé svým fanouškům představí 28. srpna s Vítkovicemi. Duel proti Zvolenu se odehraje již od 15 hodin kvůli tomu, že koliduje s automobilovým závodem Barum Rally Zlín. Následovat bude utkání proti Trenčínu a generálkou bude utkání 6. září v Brumově, kde tým PSG vyzve Skalici.

„Zvolili jsme stejný model a deset přípravných zápasů jako v loňské sezoně. Během přátelských zápasů by nám měla vykrystalizovat extraligová sestava," předpokládá Vlach, který musel po návratu z Turecka řešit jen zraněný sval slovenského zadáka Kotvana.

Beranům však nyní finišuje letní příprava, kde je čeká posledních čtrnáct dnů dřiny na suchu. Mimo jiné ještě dohrávají interní tenisový turnaj, který již dospěl do závěrečných bojů.

Hokejisté do pětadvaceti let navíc po návratu z Turecka trénují dvofázově, zatímco jejich starší spoluhráči pouze dopoledne.

Po třítýdenní dovolené zahájí druhou část přípravy v pondělí 23. července ještě na suchu, poprvé na led vyjedou pak koncem července v Uherském Hradišti. Na Zimní stadion Luďka Čajky se přesunou v úvodu srpna.

Program přípravných zápasů PSG Zlín: Kometa Brno – Zlín (9. 8. v 18 hod.), Rona Cup v Trenčíně (16. – 18. 8.), Zvolen – Zlín (21. 8., 18 hod.), Skalica – Zlín (23. 8., 17 hod.), Zlín – Vítkovice (28. 8. v 18 hod.), Zlín – Zvolen (30. 8. v 15 hod.), Zlín – Trenčín (4. 9. v 18 hod. v Brumově), Zlín – Skalica (6. 9. v 18 hod., hraje se v Brumově-Bylnici).

Autor: Daniel Ostrčilík

15.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Zleva: z volebních štábů ANO 2011 a SPD.
43

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhé SPD a třetí KDU-ČSL

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků.

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.