„Určitě nás to všechny mrzelo, neboť jsme cítili, že jsme měli na titul," přiznal po páté prohrané rozhodující bitvě (4:7) kanonýr Valachů. „Přestože jsme nevystoupali na stupeň nejvyšší, pochvalu zaslouží celý náš tým. Do jednoho do toho dali všechno, během sezony se všichni zlepšili, někteří dokonce o jednu až dvě úrovně," smekl.

Proč jste tedy na titul nedosáhli?

Především bych vyzdvihl výkon soupeřových brankářů, kteří v daných chvílích podrželi svůj tým maximálně. To bylo rozhodující.

Jak jste spokojen se sezonou vy osobně?

Především jsem před rokem ani pořádně nevěděl, do čeho jdu. Vše okolo bylo pro mne velká neznámá. Ve finále jsem byl příjemně překvapen, na jaké úrovni klub funguje, jaké má skvělé zázemí a fanoušky. Cítím, že se tady vydali správným směrem. Klobouk dolů.

V sezoně jste soupeře nešetřil, dal jste hned čtyři hattricky. Střelecky nejpodařenější sezona?

Měli jsme především dobře poskládanou lajnu, kdy jsme si všichni hodně vyhověli. Soupeř pak měl hodně těžké kohokoliv z nás chytat. (Smích.) V extralize se mi hattrick dát nepodařilo, ale to byla úplně jiná úroveň. Se sezonou v Brumově jsem spokojen, nic mi zde nechybělo, všechny dohody byly oboustranně naplněny. Udělali jsme zde kus práce, ze které mám dobrý pocit.

Oslavili jste vůbec stříbro a první místo po základní části?

V sobotu jsme se domluvili, že týmovou zakončenou a vyhodnocení uděláme v tomto týdnu. Po zápase titul vicemistra oslavil každý sám. (Úsměv.)

Budete v Brumově pokračovat i v příští sezoně?

Vše bude záležet na výsledku příštích jednání. Klub pracuje na mládežnické akademii, uvidíme, jak vše dopadne. Nic vyloučené není.

Necítíte po sezoně chuť se třeba poprat o místo v některém profesionálním klubu? Jak by se vám líbil návrat do Zlína, kde jste získal všechny medaile?

Klukům fandím na dálku, ale o návratu k profesionálnímu hokeji neuvažuji. Už jsem si našel jinou pracovní náplň, a to ve finančním oboru.

Opravdu žádná nabídka v minulých měsících nepřišla?

Ne a ani žádnou nevyhledávám. Už mé účinkování v Brumově bylo spíše neplánované. Nyní se již hokejem jenom bavím.