A včera potvrdil, že bude následovat svého parťáka Honejska do týmu finské SM-ligy Blues Espoo.

„Že tam jde i Tonda, hrálo minimální roli. Možností jsme s agentem měli víc. Podle jednání jsme vycítili, že v Espoo měli největší zájem. A podmínky tomu odpovídají," pochvaloval si včera odpoledne dohodu Zámorský.

Kdo měl ještě o vaše služby zájem?

Do Ruska jsem fakt nechtěl. Jít tam je pro mě ještě brzy. Na to mám ještě z výkonnostních důvodů čas. Řešili jsme Švédsko nebo Finsko. Nabídky přicházely postupně. Nejdřív byla jedna ze Švédska, která ale poté padla. Na konec jsem se už rozhodoval mezi jednou nabídkou ze Švédska a Finska.

Bude vám finský styl hokeje sedět?

Doufám, že ano. Snad to půjde. Je to kvalitní evropská liga. Určitě to pro mě bude výkonnostní krok dopředu. Doufám, že se přizpůsobím a nějakou dobrou práci tam odvedu.

U parťáka Honejska se už od ledna spekulovalo, že odejde. Vám nabídky přišly kdy?

Kolem Vánoc jsem se s agentem bavil, že nějaké nabídky jsou a že ve smlouvě mám výstupní klauzuli. Ptal se mě, jestli bych vůbec někam chtěl jít. Poslední měsíc už vše mělo konkrétní obrysy.

Už jste si zjišťoval podrobnosti?

Vím, že mají parádní nový stadion. Je to velké město, okrajová část Helsinek. Zatím všechny informace jsem dostal od generálního manažera.